Pět aktivistů čelí obvinění z obsazení vivisekční laboratoře a osvobození zvířat (převzato)

Překlad byl zveřejnět na webu Země především!. Převzali jsme ho bez jakýchkoliv obsahových úprav.

 

28. dubna 2017 začne soud proti pěti aktivistům z kampaně Fermare Green Hill (Zastavte Green Hill).

Aktivisté jsou obviněni ze zločinů spojených s tím, že za bílého dne okupovali laboratoř v oddělení farmakologie Milánské univerzity. Hlavním cílem kampaně Fermare Green Hill byl chov psů pro laboratorní účely nedaleko italského města Brescia, který byl nakonec uzavřen.

20. dubna 2013 pětice zůstala v zařízení více než deset hodin, aby vnesli světlo na brutálnost výzkumu na zvířatech.

Na veřejnost se dostaly obrázky a informace, které by vivisektoři nikdy nepublikovali. Byly dobře zdokumentovány otřesné podmínky, ve kterých žijí zvířata, která jsou odsouzena obětovat svůj život ve jménu vědy.

Stovky lidí odpověděly na naši výzvu k podpoře a za nekonečného deště vytvořily sit-in u budovy. Po vášnivém vyjednávání mezi aktivisty, policisty a řediteli univerzity, opustilo toho dne své vězení 400 myší a jeden králík.

Nyní vás vyzýváme a žádáme o podporu, jelikož těchto pět aktivistů nyní bude čelit těžkému období, během kterého budou znovu chtít přivést pozornost k problému testování na zvířatech, a zároveň se bránit v soudní síni. Budou se muset zpovídat ze vstupu na cizí pozemek, osobního násilí (kvůli připoutání se kolem krku, čímž zabránili přístupu do patra) a poškození (ve skutečnosti nebylo nic poškozeno, ale vivisektoři uvádí, že pouhým vstupem do místností byly zničeny roky výzkumu).

V soudní síni budeme říkat pravdu. Tedy, že bychom znovu a znovu udělali to, co jsme vykonali toho dne.

Protože chceme spravedlnost pro všechny, komu byla toho dne ukradena svoboda a život, a pro tisíce jedinců, kteří jsou pod zámkem obětováni uvnitř laboratoří po celém světě.

Den soudu, 28. dubna, bude i pátým výročím historicky nádherného dne v Montichiari (kde sídlilo zařízení na chov psů společnosti Green Hill), kdy byla farma za denního světla přepadena, ploty zbořeny a tucty psů byly zachráněny.

Chceme dál strhávat zdi mlčení, které umožňují existenci vivisekce.

Přidejte se, sdílejte, podpořte!

Coordinamento fermare Green Hill

(zdroj ZP)

Comments are closed.