Aktuální INFO (upozornění a varování!)

AKTUÁLNÍ INFO (22.9.2020)

Soudní líčení v kauze FÉNIX II, plánované na 25.9. u Okresního soudu v Mostě bylo odročeno na neurčito.

+++

 

INFO (30.8.2020)

+++

INFO (6.8.2020)

13. července schválila tzv. česká vláda  několik dokumentů předložených Odborem bezpečnostní politiky Ministerstva vnitra.

ZPRÁVU O PROJEVECH EXTREMISMU A PŘEDSUDEČNÉ NENÁVISTI NA ÚZEMÍ ČESKÉ REPUBLIKY V ROCE 2019

KONCEPCI BOJE PROTI PROJEVŮM EXTREMISMU A PŘEDSUDEČNÉ NENÁVISTI PRO ROK 2020

VYHODNOCENÍ PLNĚNÍ KONCEPCE BOJE PROTI PROJEVŮM EXTREMISMU A PŘEDSUDEČNÉ NENÁVISTI PRO ROK 2019

Díky prázdninám nám trvalo chvilku jejich zpracování. Ani v jedné z nich jsme neobjevili nic převratně nového či důležitého pro změny našich strategií a aktivit. Pokud máte zájem můžete si je stáhnout z našeho zabezpečeného úložiště.

 

+++

INFO (22.7.2020)

Na základě aktuálně získaných informací, týkajících se technologií a metod používaných v rámci tzv. Chytré karantény”, došlo k k zapracování těchto poznatků do interních diskuzí a individuálních setkání. A to zvláště “Nové  sledovací metody a techniky represivních složek”, „ANALÝZA SOUČASNÝCH STRATEGIÍ REPRESIVNÍCH SLOŽEK” a částečně MILITANTNÍ DEMOKRACIE”.

Za určitých podmínek je možné i tato  témata zařadit do “otevřených diskusních setkání”.
Zájemci o pořádání kontaktujte svůj kontaktní bod či případně Active Crew

 

+++

INFO (17.6.2020)

+++

INFO (9.6.2020)

Byla spuštěna kampaň na podporu anarchistů zatčených v Soluni

Dva anarchisté byli zatčeni 27. 5. 2020 v Soluni. Jsou obviněni z několika smyšlených trestných činů ( držení výbušnin, násilí proti zaměstnavatelům, a zločinného spolčení). Jejich propuštění z vazby je možné za následujících podmínek:

 

  • Hlásit se 3krát měsíčně na policejní stanici
  • Zákaz opuštění země
  • Do 15. června zaplatit za každého kauci 10 000 EUR (celkem tedy 20 000 EUR).

Abychom zajistili pokrytí požadované částky a naši kamarádi nebyli drženi ve vazbě….. Byla spuštěna kampaň na získání peněz.

Solidarita je naší zbraní proti represivní taktice státu.

Informace čerpány z webu ABC

+++

 

 

AKTUÁLNÍ INFO (14.5.2020)

V tzv. Itálii bylo zatčeno sedm anarchistů během represivní operace „Ritrovo“. Více informací na webu ABC.

+++

INFORMATIVNÍ UPOZORNĚNÍ! (30.4.2020)

Nepřišla vám dlouho odpověď z některé z našich kontaktních adres? Máte pocit že vaše komunikační kanály se nechovají standardně? Kontaktujte nás na některé z našich záložních či interních adres , případně kontaktujte svůj kontaktní bod/osobu.

Připomínáme důležitost pro zmenšení rizik kontaminace komunikace, sledovat chování vašeho TORu (kontrolovat relevantnost IP adres atp.).

Děkujeme za pochopení

+++

INTERNÍ INFORMATIVNÍ UPOZORNĚNÍ ! (24.4.2020)

Od minulého týdne bylo téma interních diskuzí a individuálních setkání “Nové  sledovací metody a techniky represivních složek” rozšířeno o poznatky spojené s možností zneužití tzv. Chytré karántény. Vzhledem k aktuálnosti této problematiky přivítáme jakékoliv potvrzené poznatky z této oblasti, abychom je mohli zapracovat do zmiňovaných materiálů.

+++

 

INFO (22.4.2020)

 

+++

 

INTERNÍ INFORMATIVNÍ UPOZORNĚNÍ ! (24.3.2020)

Upozorňujeme všechny dotčené jednotlivce a kolektivy, že žádné z interních setkání a individuálních konzultací nejsou zrušeny. Stejně  tak nedošlo k žádnému omezení probíhajících kampaní a aktivit.

+++

INFO (10.2.2020)

+++

AKTUÁLNÍ INFO (10.2.2020)

V rámci kauzi “Siť” padly nepravomocné rozsudky. A to v rozmezí od 6 do 18 let.

+++

INTERNÍ INFORMATIVNÍ UPOZORNĚNÍ ! (1.2.2020)

Od dnešního dne bylo otevřeno další téma interních diskuzí a individuálních setkání “Nové  sledovací metody a techniky represivních složek”. Obsahem je zavádění nových technologií a jejich případná obrana proti nim. On line podoba je možná jen přes interní emailové  adresy, po ověření přes aktuální přístupová hesla.

+++

INFO (22.12.2019)

+++

INTERNÍ INFO (5.11.19)

Upgrade obsahu vybraných interních diskuzí a workshopů

V současnosti došlo k obsahovému doplnění a úpravám  interních workshopu  „ANALÝZA SOUČASNÝCH STRATEGIÍ REPRESIVNÍCH SLOŽEK” a “MILITANTNÍ DEMOKRACIE”. Do úprav byly zapracovány i nové poznatky opírající se o nadregionální diskuzi týkající se témat z poslední doby.
Diskuzi lze provést i formou individuální konzultace a za určitých podmínek je možné i tato  témata zařadit do “otevřených diskusních setkání”.
Zájemci o pořádání kontaktujte svůj kontaktní bod či případně Active Crew

+++

INFO(22.10.2019)

Miguel Peralta byl propuštěn z vězení

Připomeňme, že Miguel byl odsouzen za údajný pokus o vraždu. Trestní řízení, které vyvrcholilo padesátiletým trestem, bylo od počátku plné nesrovnalostí a soud nepřihlédl k důkazům o jeho nevině. Více na odkazu KO.

+++

INFO(19.10.2019)

+++

INFO (9.10.19)

+++

Aktuální INFO o situaci Vincenza V. zadrženého v srpnu (30.9.19)

V pátek 27.září zamítl soud v Rennes Vincenzovu žádost o propuštění a potvrdil jeho věznění až do případného vydáni do tzv. Itálie, nebo dalšího soudního rozhodnutí. Vincenzovi můžete napsat na adresu :

Vincenzo Vecchi
Centre pénitentiaire de Rennes-Vezin
Rue du Petit Pré
35132 Vezin-le-Coquet
France

+++

INFO (16.9.19)

+++

INFO (13.9.19)

INTERNÍ INFO (3.9.19)

Vzhledem k některým nejasnostem vzniklým při aktivitách spojených s protesty proti summitu G7 v Biarritz a dalším neschodách v protesních platformách (zvláště v regionu tzv. Francie), se některé anarchistické a antiautoritářské kolektivy rozhodly provést své vlastní analýzy vzniklé situace a jejich příčin. Proto se i my obracíme na jednotlivé crew a kontakty s výzvou k pořádání interních diskuzí k danému tématu. Stejně tak ACV připravila interní diskuzi či individuální setkání týkající se této problematiky. Možno i v on line formě.

+++

INFO (30.8. 2019)

Poděkování a respekt všem kolektivum a jednotlivcům za aktivity spojené s Týdnem solidarity s anarchistickými vězni.

+++

INFORMATIVNÍ UPOZORNĚNÍ! (18.8.2019)

Nepřišla vám dlouho odpověď z některé z našich kontaktních adres? Máte pocit že vaše komunikační kanály se nechovají standardně? Kontaktujte nás na některé z našich záložních či interních adres , případně kontaktujte svůj kontaktní bod/osobu.

Připomínáme důležitost pro zmenšení rizik kontaminace komunikace, sledovat chování vašeho TORu (kontrolovat relevantnost IP adres atp.).

Děkujeme za pochopení

+++

INFO (3.8. 2019)

Naše komunita vyjadřuje poděkování a respekt kolektivum které připravili  proběhlé “Víkendové setkání”. Omlouváme se za komplikace spojené s bezpečnostními opatřeními, zvláště v průběhu praktických workshopů a  vybraných diskuzí.

Díky všem. Podobná setkání nás naplňují optimismem a nadějí.

JEDNA SVOBODA  !

JEDEN BOJ !

.

+++

INFO – Fraguas Resiste (1.7.2019)

.

Kamarádky a kamarádi ze španělského města Fraguas vyhlašují DNY ODPORU, namířené proti bezprostřední hrozbě vyklizení autonomních míst v tomto regionu (více ve španělštině).

+++

INFO – Zatčení dvou anarchistů v Brescii, Itálie (1.6. 2019)

22. května byli v Brescii (tzv.Itálii) zatčeni anarchističté Juan Antonio F. a Manuel O.  za údajné zapojení do “útoku” na centrálu krajně pravicové strany Lega ve Villorba, 16. srpna loňského roku.

Pro více informací Croce Nera Anarchica

.

+++

INTERNÍ INFO (20.5.19)

K DNEŠNÍMU DNI DOŠLO K PRAVIDELNÉ ZMĚNĚ PŘÍSTUPOVÝCH HESEL K VYBRANÝM KOMUNIKAČNÍM KANÁLŮM !

Všichni jež se tato změna týká budou seznámeni s novými přístupy pomocí svého kontaktního bodu (osoby).

.

+++

INTERNÍ INFO (3.5.19)

Ke stažení – ZPRÁVA O PROJEVECH EXTREMISMU A PŘEDSUDEČNÉ NENÁVISTI NA ÚZEMÍ ČESKÉ REPUBLIKY V ROCE 2018, VYHODNOCENÍ PLNĚNÍ KONCEPCE BOJE PROTI EXTREMISMU PRO ROK 2018 a KONCEPCE BOJE PROTI PROJEVŮM EXTREMISMU A PŘEDSUDEČNÉ NENÁVISTI PRO ROK 2019

I když naše úložiště vykazují vysokou úroveň ochrany, dbejte na pravidla bezpečné práce na internetu. Pokud si nejste “jisti”, připojením, HW či SW obraťte se na svůj kontaktní bod (osobu) a vyžádejte si potřebná data v jiné elektronické či tištěné podobě.

+++

Aktuální INFO – “Scripta Manent”  (29.4. 2019)

V rámci  kauzy ” Scripta Manent” padly nepravomocné rozsudky.

Alfredo Cospito  20 let,
Anna Beniamino  17 let,
Nicola Gai  9 let,
Alessandro Mercogliano a Marco Bisesti  5 let.
Ostatní obžalovaní byli osvobozeni.

+++

INFO (23.4. 2019)

.

+++

INFO (19.4. 2019)

.

+++

INFO (15.4. 2019) – Upozornění k diskusnímu setkání „REFORMISMUS – POSTOJ NEBO NÁSTROJ?”

Prosíme všechny dotčené crew a jednotlivce participující na dubnovém diskusním setkání REFORMISMUS – POSTOJ NEBO NÁSTROJ?” o kontrolu svých kontaktních bodů. Z organizačních důvodů došlo k posunutí termínu jeho konání.

Děkujeme za pochopení.

+++

INFO (13.4.2019)

.

U Emergency Records právě vyšlo split LP Hudebního projektu V.A.P.  a kapely THALIDOMIDE. Jeho vydání je benefiční na soudní náklady spojené s kauzou Fénix. Lze ho zakoupit na shopu Emergency (za 350,-), a postupně na obvyklých místech. Také je k dispozici prostřednictvím komunitních freeshopů za dobrovolný příspěvek.

Děkujeme přátelům z Emergency a THALIDOMIDE.

+++

Aktuální INFO – “Scripta Manent”  (9.3. 2019)

Státní zástupce v Turíně Roberto Maria Sparagna podal následující žádosti o odsouzení obviněných v procesu “Scripta”. Jsou od šesti do třiceti let…(více)

+++

INFO (1.3.2019)

Nakladatelství SUBVERZE zveřejnilo únorová čísla anarchistického občasníku. Lze je stáhnout z webu nakladatelství.

+++

INFORMATIVNÍ UPOZORNĚNÍ! (27.2.2019)

Prosíme všechny dotčené crew a jednotlivce participující na únorovém  interním workshopu  „ANALÝZA SOUČASNÝCH STRATEGIÍ REPRESIVNÍCH SLOŽEK” o kontrolu svých kontaktních bodů. Vzhledem k nemoci jednoho z moderátorů je akce přesunuta.

Děkujeme za pochopení.

+++

INFORMATIVNÍ UPOZORNĚNÍ! (20.2.2019)

Nepřišla vám dlouho odpověď z některé z našich kontaktních adres? Máte pocit že vaše komunikační kanály se nechovají standardně? Kontaktujte nás na některé z našich záložních či interních adres , případně kontaktujte svůj kontaktní bod/osobu.

Připomínáme důležitost pro zmenšení rizik kontaminace komunikace, sledovat chování vašeho TORu (kontrolovat relevantnost IP adres atp.).

Děkujeme za pochopení

+++

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ a VAROVÁNÍ před Prokopem D. (8.2.19)

Dnes na benefiční Akci Punx for Rojava v Praze se kolem našeho freeshopového stánku potloukala policejní “celebrita” Prokop D. . Zda měl či má opravdu zájem o anarchistickou literaturu je velmi sporná otázka. Také je otázkou zda jeho působení v okruhu lidí okolo A-Kontra na přelomu tisíciletí bylo, již v rámci plnění služebních poviností. Každopádně si zkontrolujte přátele na FB a ostatních sociálních sítích.

+++

Důležité INFORMATIVNÍ UPOZORNĚNÍ k workshopu “HAMBI TO NEKONČÍ !” (22.1.2019)

Prosíme všechny dotčené crew, kolektivy a jednotlivce, participující na workshopu “HAMBI TO NEKONČÍ!” o kontrolu svých kontaktních emailů, bodů a dalších komunikačních kanálů. Vzhledem k nepříznivému počasí dojde k několika podstatným změnám v jeho průběhu.

Děkujeme za pochopení.

+++

Aktuální INFO – Fénix II  (14.12. 2018)

Včera bylo u Okresního soudu v Mostě podáno několik obžalob na osoby vyšetřované v souvislosti s druhou částí kauzy Fénix (tzv. Fénix II). “Důkazy” a konstrukce vyšetřovatelů jsou ještě vratší, než v první části blamáže zbraslavských “obránců demokracie”. I když v tomto případě hrozí stíhaným podstatně nižší tresty, stejně se pohybují okolo deseti let.

Naše komunita vyjadřuje maximální podporu a solidaritu všem stíhaným. K stejnému postoji vyzývá i všechny ostatní kolektivy a jednotlivce.

+++

INFORMATIVNÍ UPOZORNĚNÍ ! (9.12.2018)

Workshop “Od dumpsteru po expropriaci” připravený pro všechny crew a jednotlivce věnující se “supportu” kolektivů zaměřených na  “Distribuci jídla a ostatních věcí potřebným” či ostatním formám anarchistické redistribuce,  je možné po dohodě rozšířit o vaření z čistě expropriovaných surovin.
Za určitých podmínek lze toto téma zařadit i jako téma “Otevřených diskusních setkání”.
Zájemci o pořádání kontaktujte svůj kontaktní bod či případně Active Crew

+++

 

Aktuální INFO k ASC Klinika  (2.11. 2018)

Dnes odmítl Ústavní soud stížnost kolektivu Autonomního sociálního centra Klinika proti vyklizení ASC Klinika. Sledujte prosím aktuální situaci. Ještě není dobojováno. Určitě bude žádoucí podpora každého kolektivu i jednotlivce.

Děkujeme všem, co nezůstanou lhostejní.

+++

Nové  (doplněné) téma interních diskuzí a workshopů (30.10.2018)

Od dnešního dne došlo k obsahovému doplnění  interního workshopu  „ANALÝZA SOUČASNÝCH STRATEGIÍ REPRESIVNÍCH SLOŽEK”. Jedná se o části věnované spolupráci represivních složek na mezinárodní úrovni a odlišnosti v mechanizmech práce policie a tajných služeb. Současný materiál propojuje do tohoto tématu i časti worshopů  „REFORMISMUS – POSTOJ NEBO NÁSTROJ?” a diskuzi věnovanou “MILITANTNÍ DEMOKRACII”.
Worshop lze provést i formou individuální konzultace a za určitých podmínek lze toto téma zařadit i jako téma “otevřených diskusních setkání”.
Zájemci o pořádání kontaktujte svůj kontaktní bod či případně Active Crew

+++

INTERNÍ INFORMATIVNÍ UPOZORNĚNÍ ! (24.10.2018)

Říjnové “Otevřené víkendové setkání ” proběhne dle instrukcí, jež jste obdrželi. Připomínáme, že pokud  z jakéhokoliv důvodu nedorazíte v určený čas na místo srazu, nebude možné se  k němu již připojit.

Děkujeme za pochopení

+++

INTERNÍ INFORMATIVNÍ UPOZORNĚNÍ ! (15.9.2018)

Prosíme všechny Crew, kontakty a spolupracovníky o kontrolu svých kontaktních bodů, emailových adres či fór.

Děkujeme.