Aktuální INFO o stavu hladovkářů Poly R. a Nikose M. (15.12.2017)

Pola a Nikose zahájili  11. listopadu v řeckém vězení hladovku. Podle posledních zpráv ( 15. 12.) je patrné, že hrozba bezprostředního ohrožení jejich zdraví je více než aktuální. Nikos se z důvodu svalové a fyzické slabosti může pohybovat pouze pomocí invalidního vozíku. Je velice pravděpodobné, že se stav obou bude rychle zhoršovat.
(převzaté INFO)

 

+++

INFORMATIVNÍ UPOZORNĚNÍ ! (3.12.2017)

 

Pro všechny crew a jednotlivce věnující se “supportu” kolektivů zaměřených na  “Distribuci jídla a ostatních věcí potřebným” či různým formám anarchistické redistribuce byl aktůalně otevřen nový workshop : “Od dumpsteru po expropriaci”. Věnující se tématu získávání zdrojů a jeho uplatňování v praxi.
Za určitých podmínek lze toto téma zařadit i jako téma “Otevřených diskusních setkání”.
Zájemci o pořádání kontaktujte svůj kontaktní bod či případně Active Crew

+++

 

Urgentní volání z HAMBACH FOREST (25.11.17)

Obránci hambašského lesa potřebují i vaší pomoc. Podle aktuálních informací lze očekávat masivní policejní akci již zítra (27.11.). Pro více informací jak pomoci  kontaktujte přímo sestry a bratry v Hambachu, případně se obraťte na naše kontaktní adresy.

+++

 

Nové téma interních diskuzí a workshopů (19.11.2017)

 

Mezi již platná témata interních workshopů a diskuzí bylo nově zařazeno téma: „Anarchismus (anarchopacifismus) nového tisíciletí” . Vychází ze vznikajícího kolektivního textu naší komunity, věnujícího se právě tomuto tématu.

 

 

Za určitých podmínek lze toto téma zařadit i jako téma “otevřených diskusních setkání”.

Zájemci o pořádání kontaktujte svůj kontaktní bod či případně Active Crew

 

+++

INFORMATIVNÍ UPOZORNĚNÍ ! (16.11.2017)

Po několika hodinovém výpadku přístupů k našemu “hlavnímu” webu (noblogs) se podařilo  vzniklé potíže odstranit. Děkujeme správcovskému kolektivu.

 

Volná komunita VAP

+++

 

INTERNÍ INFORMATIVNÍ UPOZORNĚNÍ ! (6.11.2017)

Prosíme všechny crew a jednotlivé kontakty participující na workshopu  „Analýza současných strategií represivních složek” plánovaném v prvním prosincovém týdnu o kontrolu  vašich kontaktních bodů, emailových adres či fór.

Děkujeme za pochopení..

+++

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ (30.9.17)

Server ESPIV zažívá “technické” problémy, což má za následek nefunkčnost některých jeho funkcí, například blogy  nejsou online. Děláme vše, co je v našich silách, abychom vše co nejdříve vrátili k životu.

 

 

Cybrigade ….. řídící tým espiv.net a squat.gr

 

Děkujeme za pochopení uživatelů a aktivní přístup správcovského kolektivu.

+++

INFORMATIVNÍ UPOZORNĚNÍ ! (22.9.2017)

Hodinu po skončení dnešního soudního jednání se opět rozběhly všechny naše profily na serveru autistici. Stejně tak ostatních skupin, které byly blokovány 48hodin. Podle všeho nedošlo k průniku do dat profilů a jednalo se o externí způsob blokování vybraných stránek tohoto serveru. Doufejme, že se tato situace nebude opakovat.

 

Děkujeme za pochopení

+++

!!!DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!!! (15.9.17)

Dostali jsme potvrzené informace od našich přátel ze serveru autistici.org  o prokázaném pokusu ze čtvrtka 14.9.17, proniknout do správcovských účtů tohoto serveru a na něj navázaných dalších služeb (e-mail, webmail, mailing seznamy a informační bulletiny, noblogs.org..)

Prozatím dochází k podrobné analýze situace, abychom zjistili, co se přesně stalo. Vzhledem k povaze tohoto vniknutí nelze vyloučit možnost, že některé údaje uživatelů, mohli být  potenciálně ohroženy. Zatím se neobjevily žádné důkazy o narušení poštovních schránek.

Byla učiněna nezbytná opatření včetně přeinstalování všech protokolů a ostatní infrastruktury serveru .

DOPORUČUJEME změnu všech hesel a náležitostí umožňujících obnovení vašich účtů provozovaných na zmíněném serveru.

 

Děkujeme za pochopení.

+++

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!!! (29.8.2017)

 

Nepřišla vám dlouho odpověď z některé z našich kontaktních adres? Máte pocit že vaše komunikační kanály se nechovají standartně? Kontaktujte nás na některé z našich záložních či interních adres (vap-activecrew(a)riseup.net, freecommunityvap(a)espiv.net,….a další) případně si domluvte osobní schůzku.

Připomínáme důležitost pro zmenšení rizik kontaminace komunikace, sledovat chování vašeho TORu (kontrolovat relevantnost IP adres atp.).

Děkujeme za pochopení

+++

INTERNÍ INFORMATIVNÍ UPOZORNĚNÍ ! (21.8.2017)

K včerejšímu datu bylo po předchozím upozornění zrušeno komunikační fórum “SK nohejbal”. Veškerá komunikace byla přesunuta na nové rozscestníky. V případě jakýchkoliv technických problémů či nejasností se obraťte na svůj kontaktní bod či přímo Active Crew.

Díky za pochopení.

+++

INFORMATIVNÍ UPOZORNĚNÍ  (10.8.2017)

Jak posílat peníze a zachovat si anonymitu?

Každý z nás tu a tam potřebuje poslat peníze na nějaký účet či adresu a přitom není zapotřebí, aby “kdokoliv” další věděl o této transakci. Vhodnou možností je například použití běžných složenek, kde údaje o odesílateli vyplníme stejnou adresou, jako je adresa příjemce (majitele účtu). Adresáta informujeme vhodným způsobem (například zabezpečeným emailem) že jsme danou platbu provedli a způsob jak ji identifikuje (například domluveným heslem do zprávy pro příjemce na složence). Pokud by se platba “zatoulala” lze potvrzení odeslat běžnou poštou adresátovi a ten vzhledem k tomu, že je uveden i jako odesílatel, může provést běžnou reklamaci. Obdobně můžeme posílat i doporučené listovní zásilky. Nezapomeňte, ale i na vhodnou volbu pošty odkud peníze či zásilku odesíláte.
Platby tzv. z účtu na účet, nelze v současnosti nijak jednoduše anonymizovat. Proto nejsou příliš vhodné.
Existuje i mnoho dalších možností. Záleží jen na vás.

Opatrnost není zbabělost.

+++

INTERNÍ INFORMATIVNÍ UPOZORNĚNÍ ! (30.7.2017)

 

Upozorňujeme všechny dotčené crew a kontakty na změnu parametrů “Interního víkendového setkání” plánovaného v termínu 11.-13.8.17. Prosíme vás  o kontrolu vašich kontaktních bodů, emailových adres či fór a případné vyjádření k navrženým změnám.

Děkujeme za pochopení.

 

+++

Poděkování od lokálního kolektivu. (28.6.2017)

Rádi bychom i touto cestou poděkovali všem crew i jednotlivcům za podporu a pomoc naší smečce při “rekonstrukci”  kempu. Těm co přiložili ruku k dílu, nebo nás podpořili materiálně. Známým i neznámým. Blízkým i vzdáleným. Celé komunitě. Všem lidem co žijou a pouze nevegetují.

Hipíci z Forest Crew

 

 

+++

INFORMATIVNÍ UPOZORNĚNÍ ! (5.6.2017)

Po prázdninách  (6. až 8. září) čeká naše souzené sestry a bratry další kolo soudní dohry kauzy FÉNIX.

DĚKUJEMA ZA VEŠKEROU PODPORU A PROJEVY SOLIDARITY!

+++

INFORMATIVNÍ UPOZORNĚNÍ ! (30.5.2017)

Nové téma otevřených diskuzních setkání  “Anarchismus a náboženství” Z interních diskuzních setkání bylo nově přeřazeno do do témat “Otevřených diskuzních setkání” téma “Anarchismus  a náboženství”.

Diskuze lze doplnit i o projekce dokumentárních filmů věnujících se tématu.

Pokud máte zájem podobnou akci uspořádat ve vašem regionu – kontaktujte nás.

 

+++

UPOZORNĚNÍ O ZRUŠENÍ AKCE PLÁNOVANÉ NA 13.6. ! (28.5.2017)

Omlouváme se za zrušení akce plánované na 13.6. v Salé. Došlo ke kolizi plánovaného programu s jinou akcí. Promítání proběhne někdy v následujících měsících a budeme o něm s dostatečným předstihem informovat.

Děkujeme za pochopení

 

 

 

 +++

 

 

Poděkování za podporu (24.5.17)

 

Rádi bychom i touto cestou tlumočili poděkování všem crew i jednotlivým kontaktům za podporu a solidaritu s běloruskýmí sestrami a bratry vystavenými stále sílící represi a perzekuci ze strany Lukašenkova režimu. Jejich situace je stále velice vážná, vyžadující naši dlouhodobou a co nejintenzivnější podporu. A to ať už v rámci možností naší komunity či prostřednictvím třetích stran.

Děkujeme a věříme, že vaše aktivity nepoleví.

+++

INTERNÍ INFORMATIVNÍ UPOZORNĚNÍ ! (22.4.2017)

Prosíme všechny Crew, kontakty a spolupracovníky o kontrolu svých kontaktních bodů, emailových adres či fór (ve věci konsensuálního rozhodnutí VE ZKRÁCENÉ LHŮTĚ).
Děkujeme.

 

+++

Upozornění od Lukáše B. ! (10.4.17)

Informace je převzata od kolektivu ANTIFENIX.

 

Byl jsem informován, že v době, kdy jsem ve vazbě, kdosi na internetu rozesílá různá prohlášení a snaží se budit dojem, že jsem jejich autorem. K podobným věcem docházelo i před mým zatčením. Nedokážu odhadnout, kolik takových falešných textů mohlo být bez mého vědomí přeposláno či publikováno. Prosím, dbejte opatrnosti! Pravdou je, že poslední měsíce nesepisuju žádná politická prohlášení, ale věnuju se hlavně péči o tělo, mysl a vztahy s nejbližšími.
Lukáš B.

+++

INFORMATIVNÍ UPOZORNĚNÍ ! (13.3.2017)

Prosíme všechny Crew, kontakty a spolupracovníky o kontrolu svých kontaktních bodů, emailových adres či fór.
Děkujeme.

 

 

+++

INFORMATIVNÍ UPOZORNĚNÍ ! (9.3.2017)

Od včerejšího dne je mimo provoz server ESPIV.NET
Doufejme, že se podaří vzniklé potíže co nejdříve odstranit.
Týká se to jak informačního webu CONTRA INFO, našeho anglického webu FREECOMMUNITYVAP a několika dalších. Stejně tak můžou být nedostupné i některé poštovní servery. V tom případě doporučujeme použít poštovní účty na jiných serverech (riseup, autistici atp.).
Děkujeme za pochopení a omlouváme se za vzniklé potíže.

 

+++

 

Nové téma interních diskuzí a workshopů (17.2.2017)

Mezi již platná témata interních workshopů a diskuzí bylo nově zařazeno téma: „Analýza současných strategií represivních složek” .
Za určitých podmínek lze toto téma zařadit i jako téma “otevřených diskusních setkání”.
Zájemci o pořádání kontaktujte svůj kontaktní bod či případně Active Crew

 

+++

!!!DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!!! (26.1.17)

Izraelský server SAFE-MAIL.NET spolupracuje s policií.

 

 

Důrazně upozorňujeme na prokázaný fakt, že správci poštovního serveru SAFE-MAIL.NET nadevší pochybnost spolupracují z “bezpečnostními” složkami hned několika zemí. Na požádání poskytuje nejenom IP adresy, ale i obsah emailové komunikace.

Pochybnosti ohledně chování tohoto serveru se nesly již řadu let. A většinou byl již nepoužíván  jako zabezpečený emailový účet. Přesto na tento fakt znovu upozorňujeme vzhleden k potvrzení faktických informací.

+++

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!!! (18.1.2017)

 

Nepřišla vám dlouho odpověď z některé z našich kontaktních adres? Máte pocit že vaše komunikační kanály se nechovají standartně? Kontaktujte nás na některé z našich záložních či interních adres (vap-activecrew(a)riseup.net, freecommunityvap(a)espiv.net,….a další) případně si domluvte osobní schůzku.

Připomínáme důležitost pro zmenšení rizik kontaminace komunikace sledovat chování vašeho TORu (kontrolovat relevantnost IP adres atp.).

Stejně tak při nestadartním chování kohokoliv. (Divné řeči, chování atp.) O postupování dle vnitřních instrukcí pro podobné případy a předání informací ACV či vašemu kontaktnímu bodu.

Děkujeme za pochopení

+++

 

 

Nová témata interních diskuzí (5.1.2017)

Mezi již platná témata interních workshopů a diskuzí bylo nově zařazeno téma: „JAK PŘEŽÍT VE VĚZENÍ“ a „REFORMISMUS – POSTOJ NEBO NÁSTROJ?” .
Za určitých podmínek lze tato témata zařadit i jako témata “otevřených diskusních setkání”.
Zájemci o pořádání kontaktujte svůj kontaktní bod či případně Active Crew

 

+++

!Sdílejte anarchistické publikace! (28.12.2016)

Možná se i ve vašem okolí nachází nějaká knihobudka, veřejná knihovnička či jiná místa vhodná ke sdílení různých publikací. Pokud máte zájem, můžeme vám prostřednictvím našeho freeshopu, nebo třeba pražského Infocentra Salé, doručit starší čísla různých publikací (Existence, A kontra, Akce, Klíčení a další), která mohou právě díky těmto novým místům najít své čtenáře.

V případě zájmu nás kontaktujte.

 

+++

INFORMATIVNÍ UPOZORNĚNÍ ! (4.12.2016)

Prosíme všechny Crew, kontakty a spolupracovníky o kontrolu svých kontaktních bodů, emailových adres či fór (ve věci  “Anarchistické konference”).
Děkujeme.

info

+++

!  INFORMATIVNÍ UPOZORNĚNÍ ! (15.9.2016)

Jednotlivé crew, kontakty a všichni ostatní zájemci!  Předvolební materiály jsou k vyzvednututí prostřednictvím vašich kontaktních bodů. Nebo nás kontaktujte.

Děkujeme za váš aktivismus

Volná komunita VAP

 

IMG_2777

+++

 

INFORMATIVNÍ UPOZORNĚNÍ ! (26.7.2016)

Prosíme všechny Crew, kontakty a spolupracovníky o kontrolu svých kontaktních bodů, emailových adres či fór (ve věci konsensuálního rozhodnutí).
Děkujeme.

+++

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!!! (15.6.2016)

info II

 

V poslední době se opět objevily “návštěvy” clusoů, kteří se  prezentují jako pracovníci BIS. Nabízejí velmi “lukrativní” spolupráci. Od monitorinku neonacistů, až po blíže nespecifikovanou činnost. Zda se vážně jedná o pracovníky BIS, kluky a holky ze Zbraslavi, nebo jinou složku, je v podstatě úplně jedno.

Buďte ostražití!!!

 

+++

 

!  INFORMATIVNÍ UPOZORNĚNÍ ! (9.6.2016)

Omlouváme se za planý poplach. Podle všeho nedošlo k prolomení ani úniku žádné naší komunikace ani dat. Jednalo se o technický nedostatek našich poštovních serverů. Kdy lze ne příliš komplikovaným nastavením vytvořit emaily tvářící se jako odeslané z adres, které ale jsou realně odesílané z jiné adresy, než se zobrazuje jako odesílatel. Až při podrobnější kontrole lze najít reálnou odesílací adresu…

Proto při pochybnostech o autorství emailu otevřete hlavičku emailu a nenechte se zmást tím kdo se zobrazuje jako odesílatel.

Děkujeme za pochopení…

+++

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!!! (6.6.2016)

vvv

Dostali jsme upozornění od některých našich kontaktů o “podezřelých emailech” odesílaných z neznámých adres. Obsahují podezřelé přílohy (NEOTVÍREJTE!!!). Tváří se jako zprávy běžné v anarchistickém a aktivistickém prostředí. Dorazily ovšem na adresy neveřejné, určené pouze k interní komunikaci.

Pokud se podobné zprávy objevily i ve vaší schránce, pořiďte prosím screen zprávy a dejte nám vědět. Nesnažte se s přílohami jakkoliv manipulovat. A je samozřejmě na místě otevřít si nový email. V případě potřeby nás kontaktujte ..

 

Děkujeme za pochopení.

+++

Nové téma interních i veřejných otevřených diskuzí (30.5.2016)

 

ods II

Mezi již platná témata interních i veřejných diskuzí bylo nově zařazeno téma: „Regionální aktivity a jejich dopad“. Zájemci o pořádání kontaktujte svůj kontaktní bod či případně přímo Active Crew na hlavních kontaktních adresách.

+++

!  INFORMATIVNÍ UPOZORNĚNÍ ! (29.4.2016)

cenzura

FB zřejmě na popud “růžových panterů” opět zrušil několik našich FB profilů. Nelze tedy vyloučit výpadky ve správě našich FB stránek.
Děkujeme za pochopení.

+++

 

! DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ ! (22.4.2016)

Dostali jsme urgentní upozornění ohledně pokusů narušit internetovou bezpečnost. Zvyšte svoji opatrnost při jakémkoliv nestandartním chování TORu a při jakýchkoliv pochybnostech ho doporučujeme okamžitě přeinstalovat z důvěryhodného zdroje. K jeho stažení je lepší použít anonymizér. Prověřujte, zda se opravdu mění IP adresy vašeho připojení, a to nejenom pomocí tabulky v TORu samotném, ale občas i pomocí webů k tomu sloužících.

Nezapomínejte prosím, že nechráněné připojení k webu, poštovním serverům a sociálním sítím ohrozí nejen vás, ale i ostatní.

Děkujeme za pochopení a váš zodpovědný přístup.

+++

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!!! (1.3.2016)

Pozor na falešný facebookový profil “Lukáš Borl”

info III
Nedávno byl zaznamenán facebookový profil se jménem Lukáš Borl. Pozor,
tento profil rozhodně neobsluhuje ten Lukáš Borl, za kterého se snaží
jeho správce vydávat.

Více na Borlíkově webu ZDE.

+++

! DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ ! (11.2.2016)

Prosíme všechny u niž došlo k narušení jejich bezpečného kontaktu s “kontaktním bodem”, aby aktualizovali svůj kontakt přes aktuální kontaktní adresy.info II

!!! Staré kontaktní adresy se nám zatím nepodařilo dostat plně pod kontrolu proto je NEPOUŽÍVEJTE a jakékoliv zprávy z nich odeslané ignorujte!!! (případně nám přepošlete).

Děkujeme za pochopení a těšíme se na další spolupráci

  +++

!  INFORMATIVNÍ UPOZORNĚNÍ ! (22.1.2016)

Omlouváme se za dnešní výpadek našich kontaktních adres, webu a sociálních sítí.

Děkujeme za pochopení.

 

+++

!  INFORMATIVNÍ UPOZORNĚNÍ ! (18.1.2015)

Orientace v interních pravidlech, procesech a mechanismech

images (1)

 

Připomínáme všem crew i jednotlivým kontaktům, možnost interních workshopů či konsultací k tématům organizace komunikace, spolurozhodovacích procesech a základních pravidlech v našich kolektivech. Bohužel se znovu objevil „nešvar“ nízké orientace i u dlouhodobě zapojených aktivistů i v základních mechanizmech a procesech.  To potom přináší nežádoucí zmatky v komunikaci a snižuje značně naší akceschopnost. Proto je žádoucí, abyste se při jakýchkoliv nejasnostech obrátili prostřednictvím kontaktního bodu na „vnitřní kruh“ (Active Crew). V případě anonymních kontaktů lze použít i kanály „Fifth Column“.

 

Při této příležitosti připomínáme možnost pořádání lokálních workshopů či „kempů“ věnujících se zvyšování aktivistických dovedností.  A to v mnoha oblastech, od základu organizování afinitních skupin, až po technické věci u PA atp.

+++++

 

!  UPOZORNĚNÍ ! (17.1.2015)

Ohledně napadení našeho aktivisty v regionu jižní Moravy před dvěma týdny.

Nepodařila se potvrdit žádná souvislost mezi našimi aktivitami a jeho napadením. Zřejmě se jednalo o kriminální čin. Přesto doporučujeme stále zvýšenou opatrnost, zvláště anonymním spolupracovníkům.

+++++

 

 

! DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ ! (20.11.2014)

Pokus o napadení našich interních elektronických úložišť ! 

Včera došlo k pokusu proniknout na naše interní elektronická úložiště. Bohužel při něm došlo k poškození i některých složek. Rozsah škod analyzujeme.  Naštěstí nedošlo k žádnému úniku dat. Útok nebyl veden nijak sofistikovanou formou a byl zachycen běžnými mechanizmy. Bohužel poškodil úložiště na kterém pracují některé programy pro společnou komunikaci.

vvv

Proto prosíme všechny crew či jednotivé aktivní kontakty, aby kontaktovali  svůj kontaktní bod/osobu. A to zvláště pokud by neobdželi do konce měsíce žádnou elektronickou komunikaci

Zdůrazňujeme, že nedošlo k žádnému úniku dat či ohrožení důvěrnosti naší komunikace či našich kontaktů.

Za vzniklé poťíže se omlouváme a děkujeme za pochopení.

 

+++

 

UPOZORNĚNÍ k nastavení elektronické komunikace! (16.10.14)   

SSLv3 disabled due to Poodle vulnerability

Od 16.10 2014 jsme byli nuceni vzhledem k stále se prohlubujícím bezpečnostním rizikům spojeným s používáním protokolu SSL v 3 zrušit jeho možnost nastavení, při přihlašování k naší elektronické komunikaci, webům a fórům. Prosíme všechny, kteří budou mít problém s přihlášením, aby přenastavili své emailové klienty či prohlížeče. U starších verzí bohužel v některých případech nebude možné změnit druh šifrování SSL na jiný a bude nezbytné nainstalovat si novější druh softwaru. V případě potřeby se na nás obraťte.

Za vzniklé komplikace se omlouváme a děkujeme za pochopení.

 

Volná komunita VAP

Due to a security vulnerability disclosed on the internet, we have disabled the SSLv3 protocol on our servers. If you are suddenly having difficulty logging in, please take a moment to look to see if there is a newer version of the software you are using to connect. Only very old, and otherwise vulnerable software, will fail to connect with SSLv3 disabled.

FREE COMMUNITY VAP

+++

Nové téma interních diskuzí

Mezi již platná témata interních workshopů a diskuzí bylo nově zařazeno téma: „RASISMUS VERSUS RASOVÁ NESNÁŠENLIVOST / RASISMUS S DOBRÝMI ÚMYSLY“. Zájemci kontaktujte svůj kontaktní bod či případně Active Crew

+++

K napadení našich aktivistů/tek při cestě na Moravu

Vzhledem k množícím se fámám a vašim otázkám ohledně napadení několika našich aktivistů/tek se rozhodla dotčená Crew zveřejnit pár slov k této události i touto cestou. Z pochopitelných důvodů neuvádíme, o jaký konkrétní kolektiv se jednalo. Zveřejňujeme to nejpodstatnější z textu, co jsme ve „vnitřním kruhu“ od nich obdrželi.

Při cestě nočním vlakem z XXX do YYY jsme narazili na skupinu fotbalových hooligans. Cesta probíhala v pohodě až do ZZZ, kde byl XYZ napaden u toalety třemi NS. Následně se strhla menší šarvátka, do které se zapojilo asi 9 hools a naše skupina (7). Není tedy pravda, že bychom zaútočili první a ani, že se jednalo o obyčejné fotbalové fanoušky. Konečně důvodem napadení XYZ byla placka Antifašistické akce. Stejně tak není pravda, že jsme použili teleskopy a boxery. Boxer použil pouze XYZ při prvotním napadení, kdy byl vystaven přesile 1/3. Stejně tak jsme nepoužili žádný slzný plyn. Zřejmě ho použili NS, nebo nějaký z cestujících…….

   ……….zranění nebyla vážná a pokud je nám známo bezprostředně nikdo z hools nevyhledal lékařskou pomoc. Nepovažujeme tedy za pravdivé povídačky o zlomené čelisti. Vše se odehrálo velmi rychle a vlak byl poloprázdný. Proto také zřejmě nikdo nevolal policajty. ….

(úryvek z interní komunikace)

Ve světle těchto informací se jeví fámy o krvelačných anarchistech, dobíjejících ve vlaku nic nechápající fotbalové fans, trochu jinak. Podle všeho opravdu nedošlo k vážnému zranění ani nikoho z agresorů (natož cílenému). Považujeme tímto celou věc za uzavřenou a nebudeme jí dále nijak komentovat. Chování dotčené Crew nebylo v rozporu s naším většinovým postojem k použití násilí v podobných situacích.

 

Volná komunita VAP (Active Crew)

+++

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!!! (26.5.14)

Nestandartní chování serveru SAFE-MAIL.NET

safe

Důrazně upozorňujeme všechny, kteří používají poštovní schránky na SAFE-MAIL.NET na nestandartní chování tohoto serveru. Problémy se objevují jak při přenosu tak šifrování. Tento problém není u všech adres a možná jde o dočasný technický problém. Bohužel nelze vyloučit ani možnost, že to jsou pokusy o monitorování.

Proto vyzýváme k zvýšené opatrnosti a dodržování bezpečnostních pravidel pro práci na internetu a vzájemnou komunikaci.

OPATRNOST NENÍ ZBABĚLOST.

+++

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!!! (11.5.14)

Vykřičníky

DŮRAZNĚ UPOZORŇUJEME všechny, kteří používají naše interní kanály „rychlé/urgentní komunikace“ (mobilní telefony, FB, Twitter, SKYPE atd.) na nezbytnost používání zkratek a hesel při „důvěrné“ komunikaci. Jejich aktuální seznam obdržíte na požádání od své kontaktní osoby.

NENÍ MOŽNÉ DORUČOVAT HO JINAK, NEŽ OSOBNÍM PŘEDÁNÍM!

Děkujeme za pochopení.

 

+++

Nově zařazená témata interních workshopů v rámci zvyšování teoretických i praktických aktivistických dovedností

 

Active Crew nově nabízí jednotlivcům i celým crew interní workshopy na témata „Jak oklamat detektor lži“ a „Anatomie lži“. Jsou určeny výhradně pro aktivisty, kteří jsou s námi v kontaktu, případně jsou schopni potvrdit svoji hodnověrnost jiným způsobem.

Ostatní témata zůstávají v platnosti. Došlo pouze k aktualizaci témat „ Bezpečná komunikace“ a „Příprava a průběh přímé akce.

V případě zájmu kontaktujte svůj kontaktní bod, případně Active Crew či Fifth Column

Active Crew

 

+++

VYZÝVÁME VŠECHNY CREW I JEDNOTLIVCE K POŘÁDÁNÍ WORKSHOPŮ!

Teoretických i praktických dovedností (26.11.13)

Nedávné akce při protiromských pochodech a pražské demonstraci „Společně proti fašismu“, odhalily nemalé nedostatky u jednotlivých Crew i jednotlivců. Vyzýváme proto všechny, aby si oživili své znalosti i dovednosti v oblastech jak bezpečnosti, komunikace, práce afinitních skupin atp. Active Crew nabízí jak otevřené, tak uzavřené workshopy věnující se těmto oblastem. Zvažte prosím možnosti uspořádat podobný workshop i ve vašem regionu. „Vnitřní kruh“ se vám pokusí vše maximálně usnadnit. Včetně dodání materiálů či lektorů.

Active Crew

385395_121194547996413_100003176057429_107791_1730341772_n

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ! (1.11.2013)

FUCK BOOK

FB smazal jeden z našich hlavních profilů Active Crew VAP. Byl nahrazen FB stránkou stejného jména. Prosíme všechny, jež používali ke komunikaci s Active Crew původní profil, aby se nalogovali do některého ze záložních profilů, případně na výše zmiňovanou stránku.

Děkujeme za pochopení.

UPOZORNĚNÍ! (14.10.2013)

Prosíme všechny naše Crew, spolupracovníky a kontakty jejíž akční rádius dosahuje až do regionu Ostrava, aby nás neodkladně kontaktovali.

Děkujeme

UPOZORNĚNÍ! (9.9.2013)

Prosíme všechny crew a jednotlivce, ochotné podílet se na letákové akci (?) v Ostravě (DNY NATO 21/22.9.), aby kontaktovali svůj “kontaktní bod”.

Děkujeme

UPOZORNĚNÍ A VAROVÁNÍ (5.5. 2013)

Prosíme všechny naše Crew a jednotlivce o zvýšenou opatrnost při kontaktu s novými či neznámými kontakty. Zaregistrovali jsme jisté náznaky zájmu ze strany platformy soukromých bezpečnostních služeb (KRUH) o aktivity našich jednotlivých kolektivů. Tato platforma sdružuje několik bezpečnostních agentur věnujících se od ostrahy objektů až po detektivní a monitorovací činnost. Její technické i personální možnosti jsou značné.

Při jakýchkoliv pochybnostech postupujte prosím podle obvyklých pravidel a neprodleně předejte informaci na váš kontaktní bod.

Děkujeme.

 

!!!!!!! (9.2.2013)

 Všichni naši spolupracovníci a kontakty (jak VAP či FC), kteří nemůžou navázat kontakt s Active Crew, můžou použít běžné kontaktní adresy i pro šifrovanou komunikaci PGP/GPG. Pokud došlo k výpadku vašich kontaktních bodů či osob a nechcete použít veřejné adresy, lze použít i adresu poslední aktivní kampaně, v niž jste byli zapojeni (ne starší šesti měsíců).

Děkujeme za pochopení.

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (5.12.12)

Naši přátelé z frankofonní oblasti nás v nedávné době důrazně varovali před novou technologii používanou k monitorování mobilních telefonů. Pracuje na principu použití operačního systému ANDROID. Represivní složky dokážou bez jakékoliv kooperace s mobilním operátorem stáhnout veškerá data obsažená v přístroji. Údajně umožňuje kopírovat i data, jež jsou již vymazána a přístroj je nedokáže zobrazit. (smazané poznámky, mejly atp.)  Vzhledem k nemožnosti přepsat licenční čísla je používání velmi nebezpečné. Navíc provedení scanu nelze nijak ověřit. Zatím nejsou žádné indicie o používání této technologie i v našem regionu. Přesto si dovolujeme znovu zdůraznit maximální opatrnost při práci s mobilními telefony.

OPATRNOST NENÍ ZBABĚLOST!

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!!! (18.10 12)

Vzhledem k nestandartnímu chování našich FB profilů a stránek předpokládáme možnost nové formy monitoringu přístupů a jejich správy. Prosíme tedy všechny správce a uživatele o zvýšenou pozornost a dodržování pravidel bezpečnosti při vkládání příspěvků.

V případě zablokování, nebo omezení hlavních profilů lze použít záložní profily, na které byla převedena většina přístupů.

Děkujeme

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!!!

Došlo z bezpečnostních důvodů k uzavření několika kontaktních uzlů pro jednotlivce a kruhy JIH. Při nemožnosti navázání aktivního kontaktu použijte hlavní kontaktní adresy a budete přesměrování na vaše aktivní kontaktní osoby.

 Děkujeme za pochopení.

Nechceme neonacisty v Kralupech28.9

Pokud se budete chtít vyhnout cestování individuálně, obraťte se pro podrobnosti ohledně společné cesty na naše kontakty. Stejně tak pro bližší informace o akci samé.

Společný odjezd na Dny  NATO z Prahy

 Zájemci o společný odjezd z Prahy v sobotu 22.9, v dopoledních hodinách nás mohou kontaktovat.

Víkendové setkání  10-12.8 v DVP

Připomínáme blížící se víkendové setkání v rámci akce „7 LET DVP“. Setkání je otevřené, proto není možná účast aktivistů „FC“ a anonymních spolupracovníků. Pro podrobnosti nás můžete kontaktovat.

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!!!   (28.6 2012)

Některé z našich  aktivistů kontaktoval přes FB a nechráněné emailové adresy „člověk“ představující se jako Pavel K. .  Vydává se za zástupce kruhu z jižních Čech a člena vnitřního kruhu (ACV).  Představuje se historkou, že se mu rozbil počítač a přišel o přístupy k naší interní komunikaci.

Nejenom, že se nikdo podobného jména ani loginu není aktivním či pasivním členem žádného kruhu ani kolektivu. Způsob jeho komunikace je naprosto nestandardní a je v příkrém rozporu i s těmi nejzákladnějšími pravidly naší komunikace. Pokud vás kontaktoval či bude kontaktovat, prosíme nijak nereagujte a kopii mejlu pošlete Active Crew i s hlavičkou mejlu. Přeposlání prosím neprovádějte bezprostředně po obdržení emailu, ale po dostatečném časovém odstupu. V ideálním případě z jiného PC a samozřejmě pomocí obvyklých bezpečnostních pravidel pro práci na nettu.

Děkujeme……..

No Responses to “ Aktuální INFO (upozornění a varování!) ”

Sorry, comments for this entry are closed at this time.