Prohlášení Jeremyho Hammonda u příležitosti mezinárodního dne solidarity s Mariusem Masonem a dlouhodobě vězněnými anarchisty

Text byl převzatý z webu anarchistblackcross.cz . Děkujeme za překlad a zpracování.

Anarchista Jeremy Hammond byl odsouzen 15. listopadu 2013 k 10 letům vězení za “údajný” podíl na hackerské akci Anonymous, namířený proti firmě Stratfor. Při této akci byly zveřejněny informace odkrývající špionážní a sledovací činnost firmy, která špehovala lidi bojující za lidská práva, proti korporátnímu útlaku a státům. Publikujeme Jeremyho prohlášení napsané u příležitosti mezinárodního dne solidarity s Mariusem Masonem a dlouhodobě vězněnými anarchisty probíhající tradičně 11. června.

 

 

 

 

 

Revoluční pozdravy tohoto dne solidarity s Mariusem Masonem a dlouhodobě vězněnými anarchisty!

Pozvedlou pěst pro všechny ty za mřížemi, kteří si zachovávají svou důstojnost tváří v tvář systému, který nás dehumanizuje a zneužívá! Náš pevný závazek k naší kolektivní vizi volné společnosti je odolnější než jakákoli vězení, které kdy vystavěli; i když se všechny jejich železné tyče a betonové stěny rozpadají na prach, zůstáváme pevně spolu.

Pozvedlou pěst pro všechny ty na světě, co píší dopisy, posílají knihy, pochodují po ulicích! Vaše slova a akce mají posilující efekt, který dosáhne i na ty z nás, které se pokoušel systém pohřbít. Připomínáte nám, že jsme všichni součástí něčeho většího, než kterýkoli z nás individuálně: že když jeden z nás padne, jiní navazují, kde skončil a boj pokračuje.

Odráží-li se na letošním tématu udržitelnosti a vyhoření, zvažuji, jak můžeme zůstat pozitivně angažovaní navzdory stresům a útrapám utlačující společnosti. Ať už je někdo uvězněn, držen v co nejmenších podmínkách povolených zákonem nebo zda žije v takzvaném „svobodném světě“, kde soutěží o přežití ve finanční hře. Všichni bojujeme proti autoritářským mocenským strukturám a ekonomickému systému, který nemáme zájem udržovat a který nám nenabízí žádnou budoucnost. Dokážu pochopit, že tváří v tvář zdánlivě ohromující vojenské síle, vedené zkorumpovanými korporátními fašisty, se může zdát, že vše stojí proti nám, a v důsledku toho se někteří mohou ztratit.

Neuběhne jediný den, kdy bych si nemyslel, že vězení je hrozné místo a nikdo by neměl takhle žít. Ani na jednu vteřinu však nebudu litovat svých činů, které mě sem přivedly. Plně si uvědomuji možné důsledky mých nelegálních činností. Rozhodl jsem se, že je lepší riskovat vše, aby se změnila nespravedlivá společnost, než být v pohodlí uvnitř její klece. Nemůžeme předvídat každou kartu, která se týká života, každou zradu nebo nešťastné okolnosti; Udělal jsem taktické chyby a na cestě jsem utrpěl nějaké ztráty, ale stále  věřím v sílu přímých akcí a hacktivismus. Klíčem k překonání těchto výzev zůstává neustále se vyvíjející soustředěná aktivita, abychom se vyrovnali s novými okolnostmi a současně dodržovali naše zásady.

Možná největší nespravedlnost pro uvězněné anarchisty je neschopnost účastnit se hnutí, kterých jsme byli součástí. Často bychom úplně nevěděli, jak a co se děje, kdyby nebylo pečlivého úsilí soudruhů, kteří nás udržují ve spojení s našimi komunitami a informují o aktuálních zprávách i analýzách. Vaše práce v tomto ohledu je velmi oceňována. Vědomí, že za námi stojí další lidé, to mi dává stále sílu a inspiraci. Přináší mi úsměv, když čtu reportáž nebo kritickou analýzu, vědom si toho, že stále jdeme kupředu. Čerpám sílu abych vydržel zbývající část v zajetí. Připravuji se fyzicky i mentálně na mé propuštění a těším se, že se k vám všem přidám.

Uvidíme se v ulicích!

Napiš Jerremymu dopis nebo ho podpoř jinak.  Navštiv web věnovaný jeho podpoře  https://freejeremy.net/

zdr.ABC

 

Comments are closed.