Od 6. do 7. ledna proběhne v Helsinkách už pátý ročník festivalu “Děda Mráz proti Putinovi 2018”

Různé kolektivy a jednotlivci z post-sovětských zemí  (i zbytku Evropy)se  budou účastnit této akce. Budou zde sdílet informace  o situaci ve svých regionech. Existuje mnoho důvodů pro výměnu názorů. Nárůst represí a nové kolo politických konfrontací, urychlují určité historické procesy a nedávají moc šanci nabrat dech. V tomto historickém geo-politickém zlomu v rámci “národních států” je zapotřebí  důkladně zanalyzovat současnou situaci. A  následně vypracovat strategii jak dál.

Festival bude rozdělen na dvě části.  Na přednášky,diskuse a následný  koncert. Festival je otevřen všem a je záměrně pořádán v zemi co nejblíže Rusku.  Chcete-li se účastnit, určitě budete potřebovat cestovní pas a někteří bohužel i vízum.

 

Letošní festival se bude konat ve dvou prostorách, Oranssi a Kupoli.

Oranssi  : Kaasutehtaankatu 1, 11. budova v průmyslové oblasti Suvilahti. Je snadno dostupný pěšky z stanice metra Sörnäinen.

V  Oranssi se program uskuteční v sobotu od 11:30 do 18:00 a v neděli od 11:30 do …..

Na mapách Google

 

Kupoli  : Mannerheimintie 5 b 7. patro. Nachází se v centru, 300 metrů od hlavního vlakového nádraží. Nejjednodušší způsob, jak se tam dostat, je pěšky ze stanice metra Sörnäinen. V Kupoli bude program v sobotu od 18:00.

Na mapách Google

 

Kolektiv organizátorů je schopen zajistit omezenému množství návštěvníků/nic ubytování a pomoci s případnými pozvánkami (na víza). Samozřejmostí je i veganské jídlo zdarma po oba dva dny. Pokud potřebujete pomoci s ubytováním ozvěte se co nejdříve (nejpozději 4.1.18) na kontaktní adresu.

FB event  

 

Comments are closed.