Antichartu podepisovali všichni (Krátký report z předvolebních ulic od člena OAF)

Převzato z webu  OAF

Malé město na Ostravsku. Na náměstí stojí dva stánky, jeden patří konzervativní TOP 09, druhý zemanovské SPO. Ideální příležitost podívat se, jakou „alternativu“ nám nabízejí strany, které tvrdí, že přinesou oproti dosavadním vládnoucím stranám změnu. Strany, kvůli kterým někteří opět uvěří pohádce o zastupitelské demokracii a půjdou jim svěřit na čtyři roky vládu nad svým životem.

 

 

„Rusáci, to jsou komunisti! Nejdříve je vedl Lenin, pak Stalin a nakonec Putin!“ řve do megafonu aktivista TOP09 a náhodný hlouček kolemjdoucích jen nevěřícně kroutí hlavou nad jeho historickou neznalostí. Je vidět, že komunisté mohou snad i za špatnou úrodu. Přestože laciný antikomunismus už nikoho alespoň minimálně vzdělaného nemá šanci oslovit, někteří to – jak vidno – zkoušejí znovu a znovu.

„Rusko je národem zaostalých barbarů. My patříme na západ,“ bleje kalouskovec další xenofobní sračky a člověk se musí ptát, co by si asi pomysleli ruští disidenti, kdyby věděli, že jim Topka stereotypně přisuzuje status primitivních podlidí.

Anarchista se štosem letáků projde náměstí a přichází ke stánku SPO. Dostává brožuru s fotkou Františka Ringo Čecha.

„Pánové, to nemyslíte vážně! Sympatizovat s morální kreaturou, která podepsala Antichartu a ještě se to snaží popřít?“ snaží se anarchista získat argumenty protistrany.

„Ale jděte. Antichartu přece podepisovali všichni, kdo si chtěli zachovat dobře placenou práci. Vždyť by jinak nemohli tvořit!“

Anarchista znechuceně odchází a na rohu náměstí zahlédne petiční stánek okamurovy SPD. U něj se krčí dvě důchodkyně.

„Vykašlete se na to! Až mu pomůžete dostat se k moci, vyjebe s vámi úplně stejně, jako to udělal při minulých volbách,“ připomene anarchista kauzu, kdy Okamura vytuneloval stranu úsvit. Důchodkyně se usmívají a kroutí hlavou. Třeba se tentokrát poučí, třeba ne. Anarchisté však mají jasno. Volby už z podstaty nemohou nic změnit a svou účastí jen legitimizujeme statut quo. Svoboda a rovnost se do uren nevolí.

zdr.OAF

Comments are closed.