“Případ” vyklizení Cibulky se vrací na začátek

Usedlost od svého vyklizení chátrá dál.

Dnes v dopoledních hodinách vyhlásil Ústavní soud tzv.nález ve věci ústavní stížnosti squatera Marka D.. Ten byl Obvodním soudem pro Prahu 5 “odsouzen” ke dvěma měsícům vězení s podmínečným odkladem na jeden rok za obsazení usedlosti usedlosti Cibulka.

 

 

Ústavní soud už letos v březnu nařídil státnímu zastupitelství, aby prověřilo postup policistů při předloňském vyklízení usedlosti Cibulka. Dnešním nálezem vrací celý případ na začátek. Ústavnímu soudu v rozsudku chybělo …..zohlednění všech souvisejících okolností. Soudy zdůrazňovaly, že intenzita protiprávního jednání squattera byla vysoká, vyzdvihovaly i délku zásahu do práv vlastníka. Z verdiktu ale neplyne, zda D. a zbylí squatteři skutečně bránili vlastníkovi v uskutečnění nějakých konkrétních plánů a zda situace byla natolik akutní, aby vyžadovala policejní zásah a trestní postih (zdroj čt24).

Dobrá je přípomínka ÚS.. že označení celého squatterské hnutí za ,parazity‘ bez jakéhokoliv sociálního kontextu vyvolává  pochybnosti o objektivním přístupu obvodního soudu.

 

 

 

 

 

Uvidíme jak se celá kauza bude posouvat dál. Můžeme být pouze mile překvapeni. Iluze si neděláme.

OBSAĎ a ŽIJ !

 

 

Comments are closed.