Krátké prohlášení kolektivu nového squatu “Cat’s spirit” v Exarchia / Atény

Krátké prohlášení kolektivu nového squatu  “Cat’s spirit”       (volný překlad)

21. dubna 2016 jsme obsadili opuštěný soukromý dům číslo 119, v ulici Zoodochou Pigis. Je to “Cat’s spirit”, kde chceme vytvořit místo pro anarchisty/tky, zejména nově přicházející do Exarchia. Máme v  plánu, aby  zde vznikl otevřený prostor jak pro anarchisty/tky, tak i pro ostatní aktivisty. A samozřejmě  pro lidi v nouzi (vystavené ztrátě bydlení).

squat

Squatting je vždy politická akce. Bojujeme proti soukromému majetku v kapitalistickém systému, který jej vytvořil. Snažíme se žít jiným způsobem: kolektivně, důstojně a sebeorganizovaně.

6. června 2016 se objevila žena, která se představila jako jedna z  majitelek. Začala  vyhrožoval, že zavolá policii, pokud v příštích dnech neuzavřeme nájemní smlouvu a nezačneme platit nájemné. Skutečností je, že jsme vyvlastnili jeden prázdný a zničený dům a snažíme se v něm žít. Odmítáme jakýkoliv druh vyjednávání s vlastníky.

Pevně věříme v solidaritu se všemi autonomními místy v Exarchia i jinde, aby jsme dostatečně zřetelně poukazovali na nespravedlivost současného “systému”, kterému budeme i nadále vzdorovat. Budeme dál bojovat za autonomii a svobodu.

Buďme připraveni k podpoře autonomních a sebeorganizovaných prostor. Ať jsou kdekoliv.

SQUAT THE WORLD!
RESISTANCE!

 

 

(zdr.ci)

Comments are closed.