7. prosinec: O deset let později

Převzato z Země především:

Support for Daniel McGowan

Přesně před deseti lety jsem dokončoval vánoční pohlednice pro mého zaměstnavatele, když se mě dva nabušení muži zeptali, zda jsem Daniel McGowan. Když mě spoutali a odvlekli skrz kancelář, bylo mi jasné, co se děje.

Ve stejnou chvíli zatýkali mých 6 spoluobviněných. Další obdrželi obsílky. Bohužel, všichni, které ten den zatkli, se stali spolupracujícími svědky, kromě Williama Rodgerse, kterého jsem znal pod jménem ‘Avalon’ a který si vzal život v okresní věznici v den zimního slunovratu, dva týdny po tom, co jsme byli zatčeni.

Samozřejmě v následujících měsících následovala další zatýkání, spousta obviněných odmítla tuto hru hrát. Spojili jsme se v solidaritě v boji proti obvinění a ve snaze snížit potenciální rozsudky, co to jen jde. Za to budu vždy vděčný Jonathanu Paulovi, Nathanu Blockovi a Joyanně Zacher (přesto, že by nebylo upřímné, kdybych nezmínil, že poslední dva se v současnosti identifikují s ezoterickými fašistickými hnutími).

Z vazby jsem se dostal na kauci, pak jsem rok a měsíce bojoval v domácím vězení, vypracoval jsem doznání, které nezahrnovalo jména ani svědectví proti komukoliv jinému. Mělo to své dopady včetně delšího trestu a žádné ochrany před velkými porotami (a zajisté, o dva roky později jsem byl před jednu předvolán jako svědek a dostal jsem pohrdání soudem). Ani tak jsem neviděl jinou cestu, jakou by se to mohlo ubírat. Co mě na případu mrzí je spíše to, že mí spoluobvinění nedrželi a nepostupovali s námi – což bylo cílem, když jsme roky předtím probírali nejhorší možné scénáře.

O 10 let později mi je zřejmé, pokaždé, kdy se objevím na aktivistické události, že mnoho mladších aktivistů tuto historii nezná. Předpokládám, že je to boj, kterému čelíme všichni – jak si pamatovat, ale nežít v minulosti a nostalgii. Můžu lidem říct, aby se podívali na

If a Tree Falls

nebo si přečetli

Green is the New Red

(díky Marshallovi Curry, Samovi Cullmanovi & Willovi Potterovi), ale to je nekompletní obraz. Jak se tedy posuneme vpřed v našem boji za spravedlnost a předáme druhým, co jsme se naučili? To je delší otázka.

V tomto postu používám často slovo “já” a možná další, když mluvím o minulosti, ale v žádný okamžik jsem se necítil osamocen a nespojen s druhými. Bez těchto oddaných, věrných a úžasných lidí v mém životě by se věci s jistotou odebraly úplně jinou cestou:

Jenny Malone – moje bývalá partnerka a nejlepší přítelkyně. Skála. Čaroděj ze země Oz za každým aspektem podpůrné kampaně a kampaně ‘za moje duševní zdraví’. G.O.A.T. EXES 4EVAH!

Moje rodina, obzvlášť moje sestra Lisa, která financovala mojí obhajobu, dovolila mi žít u ní, když jsem byl v domácím vězení, a která ani jednou nezaváhala ani necouvla. Tihle lidé mě naučili oddanosti.

Family and Friends of Daniel McGowan (Rodina a přátelé Daniela McGowana) spíše známí jako FAF.

Tahle malá skupina tvrdě dřela, zorganizovala hromadu akcí, prodala zilion triček, chodila na moje slyšení, psala články, podporovala mě duševně, emočně i finančně, na chvíli pozastavila své životy, aby zajistila, že taky budu mít život, ke kterému se budu moci vrátit. Cítím k nim všem tolik vděčnosti. I když nejsem v kontaktu se všemi z nich, což mě upřímně mrzí, necítím k nim nic jiného než doživotní vděčnost. Díky Andrew, Ainsley, Elizo, Kitty, Corey, Sideshow, Cindy, Marianne a Ryane.

Napište mým spoluobžalovaným:

Rebecca Rubin #98290-011
FCI Dublin
5701 8th Street – Camp Parks
Dublin, California 94568
Birthday: April 18

rubin-b211b6a7053675007a1ead58710fee4613f9d2ab

 

Rebecca Rubin

Vykonává pětiletý trest za svou roli v řadě akcí Fronty za osvobození Země (ELF) včetně požáru v Vail Ski Resort Expansion a lesním průmyslu. Také se účastnila osvobození koní a požáru zařízení pro divoké koně pozemkového úřadu (BLM) v Litchfieldu v Kalifornii a Burns v Oregonu. Rebecca by měla být propuštěna v září 2017.

Rebecce můžete koupit knížku (nebo 5!)

Justin Solondz #98291-011
FCI Oakdale I
Post Office Box 5000
Oakdale, Louisiana 71463
Birthday: October 3

solondzjpg-184d7e27d46e0341-2a6ff862799fe8865fe6f072c3eb6307e03773ff

Justin Solondz

Přiznal vinu ke spiknutí a žhářství za své zapojení v požáru Fronty za osvobození zvířat (ELF) v centru pro městské zahradnictví washingtonské univerzity v roce 2001 a prodejny Chevrolet v Eugene v Oregonu. Justin byl uvězněn v Číně tři roky před vydáním. Propuštěn by měl být propuštěn 23.9.2017.

Comments are closed.