Anarchisté znovu obsadili squat v Exarchii (převzato z webu Kronika odporu)

Text  jsme převzali bez jakýchkoliv obsahových úprav z webu Kronika odporu. Zveřejňujeme ho v rámci rubriky – píše se jinde . Web “Kronika odporu” neprovozuje Volná komunita VAP a ani nám není nic známo o jeho správcovském kolektivu. Texty na něm zveřejňované nejsou vyjádřením postojů naší komunity a mnohdy se s nimi rozchází i v zásadních otázkách.

 

V pátek 20. září 2019, při příležitosti tříletého výročí okupace budovy, která se stala známou jako „Squat Spirou Trikoupi 17“, nebyli anarchisté odrazeni skutečností, že squat byl v pondělí 26. srpna 2019 vyklizen během masivního policejního nájezdu. Neodradilo je ani to, že sousedství Exarchie bylo přeměněno na „militarizovanou“ zónu s neustálými útoky policie proti lidem a sociálním centrům.

(pro odkaz na video klikni na obrázek)

 

 

Rozhodli se oslavit výročí, jako by k evikci nikdy nedošlo, a to uspořádáním společné večeře na náměstí v Exarchii. Navzdory přítomnosti policejních jednotek v oblasti se podařilo vstoupit do zazděné budovy, symbolicky jí znovu obsadit a z oken vyvěsit obrovský transparent s nápisem „No pasaran“. Byly rozsvíceny světlice a spuštěn ohňostroj, zatímco další lidé protestovali na ulici před budovou. Všichni poté bezpečně místo opustili.

.

 

zdr.KO

 

 

 

 

Comments are closed.