Uctění památky anarchisty padlého v Rojavě (převzato z webu Kronika odporu)

Text  jsme převzali bez jakýchkoliv obsahových a slohových úprav z webu Kronika odporu. Zveřejňujeme ho v rámci rubriky – píše se jinde . Web “Kronika odporu” neprovozuje Volná komunita VAP a ani nám není nic známo o jeho správcovském kolektivu. Texty na něm zveřejňované nejsou vyjádřením postojů naší komunity a mnohdy se s nimi rozchází i v zásadních otázkách.

Rożawa: Upamiętnienie anarchistycznego wojownika Şehida Tekosera (Lorenza Orsetti),

V Rojavě byla uctěna památka anarchisty Şehid Tekoser (Lorenzo Orsetti). Opustil Rojavu s plnou vojenskou poctou a bude uložen k věčnému odpočinku v rodné Itálii.

 

 

 

 

Pietní akt se konal v Deriku a sestával se z většího obřadu i  pohřebního průvodu. Anarchistická formace Tekoşîna Anarşîst se připojila k mnoha revolučním organizacím, které vzdaly hold padlému anarchistickému bojovníkovi. Účastnili se TKP-ML TİKKO, TKEP/L, DKP/BÖG, THKPC/MLSPB, MKP, YPG-YPJ, a také internacionalističtí bojovníci a příznivci revolučního hnutí z Rojavy.

Na obřadu byl přečten Lorenzův dopis na rozloučenou. Projevy zazněli také od YPG International a Tekoşîna Anarşîst.

Tekoser statečně bojoval v řadách TIKKO a antifašistických sil v Afrinu. Přežil divoký nápor od fašistického tureckého režimu. Jako hrdý anarchista se později připojil k řadám Tekoşîna Anarşîst, autonomního anarchistického praporu v Rojavě.

S anarchistickou jednotkou podnikl v Deir Ez Zor několik nájezdů na frontě a bojoval v posledních bitvách s Daesh, kde nakonec padl. Anarchisté po celém světě truchlili a oslavovali jeho odvahu.

Několik anarchistických bojovníků již zemřelo během revolučních bojů v Rojavě. Je to druhý anarchista, který padl v řadách Tekoşîna Anarşîst v Rojavě. Şevger Ara Makhno dříve padl v Afrinu při boji proti Turecku.

Comments are closed.