Zapojte se i vy do kampaně STEAL SOMETHING FROM WORK DAY! (Vemte si zpět kus své práce!)

15.duben 2019 bude již devátým rokem kampaně STEAL SOMETHING FROM WORK DAY! Tato kampaň je ve své podstatě expropriace na pracovištích. Její kořeny nejsou jenom v anarchistických myšlenkách, ale i v znechucení zaměstnanců odmítajících princip rozdělování výnosů jejich práce.

Nejde o obyčejné krádeže na pracovištích. Vzít si zpět kus své práce znamená dokázat se vzepřít systému vykořisťování, alespoň v této symbolické rovině. Nemusí se jednat o expropriaci přímou, ale například číšník v kavárně nemusí naúčtovat hostům kávu, pokladní v supermarketu „zúží“ nakupujícím jejich účet. Nebo zaměstnanec „zkrátí“ svůj pracovní den.

 

 

Další důležitou rovinou, jež zmiňují iniciátoři kampaně, je výzva k propojení těchto aktivit ve skupinové. Promluvte o tomto tématu s ostatními kolegy a postupujte společně. Vybudujte mezi sebou dostatek důvěry a tím převezměte kontrolu nad svými pracovišti. Nenechte se rozeštvat a rozdělit svými šéfy a majiteli podniků. Samozřejmě buďte maximálně opatrní a myslete na to, že i mezi vašimi kolegy můžou být lidé s nedostatkem odvahy a falešnou loajalitou k vašim šéfům.

.

Pokud se k dané kampani připojíte můžete se o své zážitky podělit prostřednictvím webu Crimethinc.Com , nebo  VAP. Dodržte prosím maximální anonymizaci textu, ať ochráníte sebe i ostatní aktéry.

.

 

 

Comments are closed.