Evikce a zatýkání v Turíně

Při násilných střetech mezi policií a anarchisty/tkami v severoitalském Turíně utrpěli v sobotu večer zranění čtyři lidé. Informovala o tom včera agentura APA. Několik stovek anarchistů/tek protestovalo proti násilnému vystěhování squatterů z opuštěné budovy v centru města. Došlo k zatčení asi jedenácti demonstrantů.

Přinášíme základní informace o důvodech, které donutili naše přátele vyjít do ulic.

Ve čtvrtek 7. února brzy ráno policisté s pomocí hasičského sboru zaútočili na Asilo, místo, které bylo obsazeno v roce 1995 a bylo místem organizování společenských bojů (proti vystěhování, proti věznicím, pomoci migrantům, proti TAV …). Několik lidí vylezlo na střechu. Policistům se je nakonec podařilo dostat všechny dolů a budovu vyklidit.

Samo prohlášení ministra vnitra M. Salviniho ( “Poté, co jsme se počet přistěhovalců zredukovali prakticky na nulu, se teď budeme věnovat vyklízení obsazených nemovitostí, ve kterých se zdržují kriminální živly.“) dokazuje, že se nejedná jen o obvyklý útok na autonomní anarchistické prostory, ale i pokračující protimigrační politiku italské vlády.

Vedle evikce autonomních prostor bylo cílem této represivní operace zatýkat osoby obviněné z údajného zločinného spolčení. Šesti zatčeným (a jednomu, kterého se nepodařilo policii zadržet) je přičítána série výbušných útoků proti společnostem a institucím, podílejícím se na zadržování a vyhošťování migrantů .

+++

Video ze zásahu policie proti sobotnímu protestnímu shromáždění (facebook)

Guerriglia a Torino, violenti scontri con la polizia: il film della giornata

GUERRIGLIA A TORINO Anarchici in piazza dopo lo sgombero dell'asilo occupato. Violenti scontri con la polizia. Il film della giornata

Julkaissut Local Team Lauantaina 9. helmikuuta 2019

Comments are closed.