Dohořívající Fénix I

Dnes přinesla korporátní media informace, které máme neoficiálně již několik týdnů. A to, že v kauze Fénix I Nejvyšší státní zastupitelství odložilo návrh Vrchního státního zastupitelství na podání dovolání k Nejvyššímu soudu, proti zprošťujícím rozsudkům. Náměstek z Vrchního státního zastupitelství v Praze Adam Bašný (jeden ze spolutvůrců této blamáže) tvrdí, že žalobci nemají o vině obviněných anarchistů a anarchistek nejmenší pochyby. Přesto nedokázal jeho úřad přesvědčit Nejvyšší státní zastupitelství, aby se odhodlalo podat dovolání. Podle mluvčího tohoto úřadu by nemělo šanci uspět.

 

To je bezesporu velmi nepříjemné pro celý represivní aparát státu a všechny složky vytvářející strategii militantní demokracie. I druhá část kauzy Fénix, tzv. Fénix II byla do značné míry postavena právě na tom, že část obviněných bude před soudem již odsouzená za terorismus a další nesmysly. A tím podstatně ovlivní i  pohled soudců na obžalované v druhém procesu. Po  zprošťujícím rozsudku se pozvolna rozpadá i případný druhý proces. Pokud vůbec proběhne, bude to spíše přehlídka zoufalé snahy, “přišít” alespoň někomu nějaké tresty. Vrásky, které jsou na čele nejednoho “důstojníka/ce” ze Zbraslavi, od Rozvadovské spojky a bůh ví kolika dalších složek represe, dokazují, jak se věci mají. Přesto mluvit o vítězství je předčasné. Nejenom proto, že je stále ve hře Fénix II. Za určitých podmínek lze jakýkoliv proces znovu otevřít. I když se to může jevit jako málo pravděpodobné, nesmí nás překvapit nic.

 

Je určitě na místě znovu poděkovat vám všem za podporu a všechny projevy solidarity. Nezapomínejte prosím, že největším projevem solidarity je neumdlévat v našem společném boji za lepší svět. Na cestě

KE SVOBODĚ ! 

K ANARCHII !

 

 

 

 

Comments are closed.