Strategie proti “militantní demokracii”

Některé kolektivy naší komunity se ve spolupráci s několika ostatními skupinami a jednotlivci (z “některých anarchistů a anarchistek”) rozhodli, po prvotních analýzách v souvislosti s kauzou FÉNIX  a dalšími represivnímí aktivitami státu, připravit serii interních i otevřených setkání věnujících se nástrojům tzv. militantní demokracie. Je zarážející jakou dobu se represivním složkám státu daří tuto strategii utajovat. Když se před několika lety sešli zástupci většiny těchto struktur a dalších “odborníků” na Ministervu vnitra, aby doladili noty, jak chránit demokracii nedemokratickými metodami, nikdo si asi nedokázal představit o čem mluví.

 

Realita ovšem ukazuje, že tato snaha ochránit tzv. demokracii za každou cenu, nám otevírá mnoho možností jak rozkrýt realitu toho, co ve skutečnosti demokracie je. Použití metod represivních složek, proti jim samotným se ukazuje jako velice efektivní. Praktiky, které mnohdy nepoužívají ani ty nejtotalitnější režimy jsou víc než “hrou s ohněm”. Proto je důležité abychom si nenechali tuto příležitost utéct.

 

V dohledné době uzavřeme přípravu prvotních materiálů a představíme několik úrovní diskusních setkání k této problematice.

 

Volná komunita VAP

 

Comments are closed.