Politický uprchlík Alfidel byl za pokus o obsazení prázdného pařížského domu odsouzen k jednomu roku vězení

V úterý 24. října 2017 se několik lidí pokusilo obsadit prázdný dům, aby se stal jejich domovem. Nemovitost byla ovšem vybavena poplašným zařízením. Všem se až na jednoho  podařilo uprchnout. Ten byl následně zadržen a zatčen. Policisté zahájili vyšetřování pro “podezření” na vloupání. A to přesto, že  dům byl prázdný a i sami “majitelé” uvedli, že se nic neztratilo.

 

Zatknutým byl Alfidel. Muž který nemá doklady a nemá jak prokázat svoji totožnost. Proběhl rychlý proces v kterém byl odsouzen  k jednomu roku vězení za vloupání. V současné době je uvězněn ve Fresnesu a čeká na odvolání. Alfidel je politický uprchlík z Čadu, který se v tzv. Francii snažil získat azyl.

Narodil se  v 80. letech v Čadu. Jako mladík se zúčastnil  vzpoury proti diktátorovi Idrissovi Débymu. Vážně zraněný  byl uvězněn. Když skupiny povstalců získaly kontrolu nad hlavním městem N’Djaména a otevřely věznice, utekl do Libye. Tamní občanská válka a pád Kaddáfího ho přinutili znovu uprchnout, a to zejména proto, že “černošští lidé” byli těžce pronásledováni, kvůli údajné spolupráci s libyjským diktátorem.

Více se dozvíte například na webu squat SQUAT!NET

 

 

Alfidelovi můžete napsat na adresu:
Alfidel Abakar
#995197
cellule 436, division 3 nord
Centre pénitentiaire de Fresnes
Allée des thuyas
94 261 Fresnes cedex
France

 

(zdr. SN)

 

Comments are closed.