Brazilské represivní složky zahájily akci proti anarchistům/tkám pod názvem “Operace Erebo”

Zveřejňujeme informaci od kolektivu Sin Banderas Ni Fronteras z 26.řijna popisující události v regionu tzv. Brazilie.

 

Jak bylo uvedeno v některých médiích a webech, ráno 25. října v Brazílii, napadla  policie  anarchistické prostory a domovy. A to v souvislosti s vyšetřováním útoků na banky, policejní stanice, autosalony a sídla politických stran  prováděné anarchisty za poslední čtyři roky v Porto Alegre.

Toto vše se stalo v předvečer 8. výročního Anarchistického knižního veletrhu v Porto Alegre, který měl začít 27. října, ale byl prozatím pořadatelským kolektivem zrušen. Policie pojmenovala tuto novou represivní akci proti anarchistickému hnutí jako  “Operaci Erebo”. V řecké mytologii byl Erebus (temnota) prvotním bohem temnoty a stínu. Podle represivních sil je tato akce součástí vyšetřování, které začalo před rokem ohledně pokusu o útok na policejní vozidlo. Vyšetřování se má týkat více než třiceti podezřelých, mezi nimiž podle ředitele Metropolitní policie (Fabio Motta), jsou lidé z Brazílie, Chile, Bolívie a Francie. Podle vyjádření tiskové mluvčí  (Emerson Wendt) tito lidé vytvořili organizaci, která stojí “proti všem formám moci a kontroly ve společnosti”.

Při “domovních”prohlídkách byly zabavovány obdobné věci jako při ostatních represivních akcích jako například operaci Salamander (“Bombs Case”, Chile 2010) nebo represe proti anarchistickým prostorům v Bolívii Květen 2012: knihy, kukly, letáky, plakáty, počítače atd. Obvinění která byla prozatím sdělena  jsou značně široká- od pokusu o vraždu, založení zločinecké organizace až po poškození veřejného dědictví výbušným materiálem. Tisk a media opět hrají svoji špinavou roli, aby co nejvíce ospravedlnili represivní operaci. V jedné “zpravodajské reportáži” reportér ukazuje v rukách (zajimavé že bez rukavic) udajný důkaz, který prý přesvědčivě prokazuje nebezpečnost údajné zločinecké skupiny. Jedná se o kopii knihy “Chronologie anarchistické konfrontace”dokumentující provedené akce na území tzv. Brazilského státu.

Kromě důkazů a obvinění, znovu vidíme, jak se represivní strategie států stále více internacionalizují. Zjevně proto, aby se pokusily zpomalit anarchický boj ve všech jeho formách a projevech.

Reakcí nemůže být nic jiného než zesílení mezinárodní solidarity a spolupráce.

 

Další informace naleznete například na webu Contra Info a dalších webech..

Comments are closed.