Italská policie pozatýkala 8 anarchistů a anarchistek

2017-08-03_Italia_Firenze-perquisesexpulsions-web

Tento čtvrtek 3. srpna 2017 ráno policisté rozbili dveře několika pronajatých a squatovaných domů ve Florencii, Římě a Lecce, aby zatkli osm anarchistů/tek z Florencie.

 

 

 

La Repubblica (italské korporátní noviny) tvrdí, že je to výsledek vyšetřování ze strany DIGOS (Oddělení  vyšetřování a zvláštních operací) a protiteroristické italské policie ohledně dvou událostí. Tou první údajně je umístění výbušného zařízení před fašistickým knihkupectvím spojeným s Casapound během posledního Silvestra.  Tou druhou má být zápalná lahev hozená proti zdi kasáren Karabiníků  v Rovezzano ( jedná se o jednu ze čtyř italských bezpečnostních složek) 21. dubna. Policisté tvrdí, že identifikovali několik lidi přes telefony a odběry vzorků biologického materiálu (DNA). Někteří jsou prozatím obviněni z “pokusu o vraždu” a zbývající z “výroby a držení  výbušného nebo zápalného zařízení”. Nechybí ani paragraf o “zločiném spolčení” … Policisté mohou obvinit ještě další, píše La Repubblica.

Ve Florencii při zatýkání a vyklízení squatu vylezlo několik jeho obyvatel na střechu, aby několik hodin vzdorovalo zatýkání a vystěhování domu.

 

2017-08-03_Italia_Firenze-riottosaexpulsion

In French  In English

(zdr.CI)

Comments are closed.