Týden solidarity s anarchistickými vězni 2017 (23.-30.8)

Převzato z webu ANTIFENIX

 

Tento rok bude probíhat Mezinárodní týden na podporu anarchistických vězňů už popáté mezi 23. a 30. srpnem, a tento rok přicházíme silnější než kdy dřív!

Někteří političtí vězni mají podporu zajištěnou, ale zdaleka ne všichni. Také ti podporovaní jsou většinou součástí autoritativní politiky, nikoliv aktivit zdola. Anarchističtí vězni nejsou vždy dobře známí lidé, i když můžou být dlouhodobě aktivní v hnutí.

Jejich způsob obrany před utlačovateli se nemusí vždy slučovat se zákony dané země, což je jim vytýkáno autoritativními organizacemi. Množství a rozmanitost případů anarchistických vězňů je překvapivě příliš mnoho.

Naším záměrem bylo vybrat týden, ve kterém by bylo co nejjednodušší realizovat různá vyjádření solidarity, které by se navzájem podpořily. Jako začátek tohoto týdne bylo zvoleno datum popravy Sacca a Vanzettiho, dvou italsko-amerických anarchistů, v tzv. USA v roce 1927. Byli usvědčeni na základě velmi chatrných důkazů a hodně lidí dodnes věří, že byli potrestáni za jejich anarchistické přesvědčení.

 

Přidejte se!

Na webu http://solidarity.international/  a dalších obvyklých místech najdete  příklady a tipy možných aktivit, jak psát dopisy vězňům, odkazy na seznam anrchistických vězňů a mnoho dalšího.

 

 

(zdr.ant)

Comments are closed.