Colours of Dollars | Dollars of Colours 20/7 – Ostrava

Kolektiv Probuď domy připravuje na 20.7. v Ostravě velice sympatickou akci Colours of Dollars | Dollars of Colours. Pro všechny kteří se cítí znechuceni  komerčními festivaly, kde jsou z diváků pouzí konzumenti a zdroj zisku pro sponzorské firmy, bude představovat tato akce realnou alternativu. Doufejme, že naplní představu pořadatelského kolektivu a to..nastaveným prostředníčkem celé logice hudebního průmyslu, kde jde především o prachy a kvalitní umělci jsou buď součástí, nebo obětí tohoto novodobého spektáklu.

 

 

– program, lineup –
KAPELY
DJS
SAMBA BAND

16.00 – 17.30 | koncerty, DJs v okolí Slezskoostravského hradu
17.30 – 18.30 | průvod směr Výstaviště – Masarykovo náměstí – Karolina – louka za Stodolní
19.00 – 22.00 | koncerty, DJs na louce za Stodolní (u Jatek)

– vystoupí –
Beltza Goria
Leto
The Neunikneš
Radiobuffera
Dynasteel
(… a další )

 

FB event

+++

Prohlášení pořadatelského kolektivu:

Festival Colours of Ostrava má za sebou mnohaletou historii pečlivě budovaného a vybraného hudebního happeningu. Plejáda zvučných jmen umělců a umělkyň nebere konce a z alternativního festivalu se stala megaakce čítající desetitsíce návštěvníků. Aktuálně je festival jako zlaté tele Ostravy a barevné vítkovické kulisy jeden z mála obrazů, který se lidem z daleka při slově Ostrava vybaví. Colours of Ostrava jsou velkým spektáklem, který dělá z Ostravy nereálně barevnou fatamorgánu uprostřed jinak každodenní šedi smogového města a sociálních problémů.
Aniž bychom chtěli vylít s vaničkou i dítě kvalitní muziky, chceme na tyto rozpory poukázat a říct nahlas, že skutečná Ostrava je jinde, než v pečlivě oploceném, blikajícím parku konzumu a koupené kultury!
Zveme na mejdan do ulic, s alternativním lineupem a nastaveným prostředníčkem celé logice hudebního průmyslu, kde začíná jít především o prachy a kvalitní umělci jsou buď součástí, nebo obětí tohoto novodobého spektáklu. Barvy Ostravy jsou jinde!

Na závěr dobrá zpráva pro rodiče – akce bude baby friendly, zábava pro děti součástí.

 

 

Comments are closed.