Vyjádření k souvislostem sabotáže policejních aut v Praze (přišlo mailem)

Text nám byl doručen mailem s žádostí o zvěřejnění. Vzhledem k tomu, že byl již zveřejněn na webu SRB, zveřejňujeme pouze jeho část s odkazem na celé jeho znění. Činíme tak naprosto vyjímečně. Nechceme a ani nemůžeme být prostředníky k podobné komunikaci mezi kýmkoliv. Text není vyjádřením názorů a postojů naší komunity.  Žádná z buněk SRB není součástí „Volné komunity VAP“. 
Děkujeme za pochopení

komunikace

Síť revolučních buněk (SRB) stojí za zapálením dvou policejních aut v Praze v ulici Nad úpadem. To bylo řečeno v komuniké v den akce, tedy 14. 2. 2016. Nyní je čas pro vyjasnění dalších souvislostí této události.

Odpovědnost za zmíněnou přímou akci přiznala buňka Solidární subverze. Jen tato buňka jí provedla. Jen ona věděla o plánech na její uskutečnění. Nikdo jiný se na této akci nepodílel. Nikdo jiný za ní nenese odpovědnost. Ani Martin I. ani jiné buňky SRB. Buňka akci provedla v solidaritě s Martinem, ale ne jeho jménem. Ne v koordinaci s ním. Buňka nikoho nezastupuje. Je to autonomní subjekt jednající pouze svým vlastním jménem.

…..Solidarita je jednou z hlavních hodnot anarchismu. Ne vždy se projevuje jen mezi těmi, co se znají nebo náleží ke stejné organizaci. Podporu si vyjadřují anarchisté známí i neznámí. Členové SRB i ti, co o SRB ani nikdy neslyšeli. Členové jedné organizace podporují členy organizace jiné. Anarchisté z jedné krajiny solidarizují s těmi na druhém konci světa. Anarchistická solidarita má internacionální a třídní rozměr.

buňka Solidární subverze / Síť revolučních buněk (SRB) – 22. 2. 2016

Celý text naleznete ZDE.

Comments are closed.