Londýn – Policejní razie proti imigrantům narazila na tuhý odpor

Převzato a upraveno z actforfree.nostate.net

Imigrační úřad se v průběhu posledního týdne zaměřil na trh v East Street ve Walworth (jižní Londýn), kde za zmíněnou dobu provedl již minimálně pět razií. Při další však, během zadržení muže pracujícího v místní rybárně a podezřelého z toho, že pracuje bez dokladů, to však “lupiči v modrém” neměli tak jednoduché, jako doposud.

Místní šeptanda v kombinaci s aktivizací přes sociální sítě vyústila v silný odpor místních lidí i obyvatel sousedního Aylesbury Estate (mezi nimiž jsou také squatteři).

Dodávka, do níž se mezitím “ochránci zákona” stáhli i se svým vězněm, byla zablokována, obstoupena lidmi a zastavěna provizorními barikádami. Lidé ji pak “ozdobili” shnilým ovocem a propíchali jí pneumatiky.

Příslušníci imigračního úřadu proto na pomoc zavolali policisty, kteří sem dorazili v hojném počtu a včetně helikoptéry. Dav se nicméně tímto divadlem zastrašit nepodařilo a pořád se rozrůstal o další a další lidi z okolí.

Zadržení muže trvalo asi hodinu, během níž byla místní policie naprosto bezradná ohledně dalšího postupu. Na to dorazily tři další dodávky plně vyzbrojených policistů ze zásahové jednotky, která dav zatlačila natolik, aby jím dodávka s propíchnutými pneumatikami projela. Na její další cestě však nechyběly nové a nové barikády, lidé házeli kamení, lahve a další předměty, aby zabránili jejímu postupu. Jeden ze zasahujících policistů byl sražen k zemi.

Bohužel však nakonec represivní složky dosáhly částečného “úspěchu” a podařilo se jim se zadrženým (a nakonec ještě navíc s jedním z protestujících) odjet. Poté se dav zaměřil na dodávky zásahové jednotky. Policisté, očividně otřesení z rozzuřeného davu, se raději rozhodli odjet.

Pokud se i příště, na dalších akcích, podaří podobným způsobem spojit lidi k odporu proti represím, dostane celý represivní systém vážnou ránu. Právě taková odpověď na útoky ze strany státu je přesně tou, kterou bychom rádi viděli růst v našich ulicích, každý další den…

Comments are closed.