Druhá návštěva Marťase 23.6., Pankrác

Převzato z antifenix.noblogs.org

“TAKOVÉ VŘELÉ, PŘÁTELSKÉ A SOLIDÁRNÍ CÍTĚNÍ KTERÉ VYCHÁZÍ Z VÁS JE NEPOPSATELNÉ. KAŽDÝ SE SNAŽÍ POMOCT JAK TO JDE, A MĚ TO DOJÍMÁ. JSTE NAŠE RODINA…”
MARTINOVA SESTRA

Holl Newgate, Committed for Trial 1878

Martinova situace se trochu zlepšila, veganské jídlo však stále nedostává. Vytrvejte prosím v nátlaku na věznici. Děkujeme moc za podporu. Martinova sestra napsala report z poslední návštěvy, ve kterém shrnuje i nové informace o Martinovi, situaci ve vězení a celé kauze. Prosím šiřte dál.

Druhá návštěva Marťase 23.6., Pankrác

Přicházím krátce po poledni do návštěvní místnosti. Některé tváře si vybavuji už z předchozí návštěvy, tak se musím pousmát. Jsou tam takové “chlívečky” cca 1m x 2m s malým oknem. V jednom z nich už z dálky vidím Marťu. Usmívá se, a ta radost že za ním přicházíme je nepopsatelná. I když se to nesmí, snažím se přes to malé okno dát mu pusu a obejmout, moc se to
nedaří, ten prostor je opravdu hodně malý, ale aspoň nějaký. Jsem upozorněna, že si mám sednout. Díváme se na sebe a nevíme co říct dřív, je toho tolik a tolik…. Prohlížím si ho, je pobledlý a kolem rtů má poměrně velké “koutky”. Marťa říká, že je to v pohodě, že to má jen popraskané.

Omyl, je to bakteriální infekce, může to být i z nedostatku vitamínu B, zažívací potíže atd. Od minulé návštěvy se jeho strava nevyřešila, stále nerespektují jeho téměř 10 let trvající zásady ve stravování. Snažila jsem se řešit tuto situaci přes jeho obhájce, který ihned reagoval. Napsal dopis na Pankrác se stížností, odpověď mu přišla dvojsmyslná – ať si prý o to znovu Marťa zažádá, a že se uvidí.

Marťu si následně zavolali, a řekli mu, že už mu jednou sdělili, že vegetariánská strava a ani veganská prostě není možná, tak ať to přestane řešit přes právníky. Všem roznáší jídlo hlavní kuchař, jen Marťovi vedoucí ostrahy. Občas dostanou “kus” chleba a žluklé porcované máslo. Chleba není nakrájený – musí ho trhat a tak mě prosí, ať mu seženu aspoň plastový nožík, to se mi naštěstí podařilo.

Peníze i rádio mu konečně předali. Přišlo mu vyjádření ze státního zastupitelství, že je nově obviněn z dalších 4 paragrafů. Více informací kolem nových obvinění teprve zjišťuji.

Od předchozí návštěvy se změnilo následující:

  1. Už není na samotce – je s ním cca 45letý pán, který v opilosti bodl kamaráda do krční tepny, ten na následky podlehl
  2. Může se jít 1x týdně podívat na hodinu na televizi
  3. Může jít 1x týdně na pinec – tam ale nemá šanci, nahrne se tam cca 10 lidí
  4. Do sprchy smí jít taky pouze 2x týdně a na 5 minut. z toho 2 minuty šteluje baterii.

Mám vyřídit, že moc děkuje za to množství dopisů a podpory, která mu přichází. Za mě a naší maminku bych chtěla všem hrozně moc poděkovat a říct, že si nesmírně vážím toho, co děláte nejen pro Marťu, ale i pro nás. Ty počáteční stavy zoufalství a bezmoci postupně ustoupili díky vám všem. Takové vřelé, přátelské a solidární cítění které vychází z vás, je nepopsatelné. Každý se snaží pomoct jak to jde, a mě to dojímá. Jste naše rodina….

Děkuji
Martinova sestra

Comments are closed.