Anarchista Giannis Michailidis utekl z vězení Tyrintha (převzato z webu Kronika odporu)

Text  jsme převzali bez jakýchkoliv obsahových a slohových úprav z webu Kronika odporu. Zveřejňujeme ho v rámci rubriky – píše se jinde . Web “Kronika odporu” neprovozuje Volná komunita VAP a ani nám není nic známo o jeho správcovském kolektivu. Texty na něm zveřejňované nejsou vyjádřením postojů naší komunity a mnohdy se s nimi rozchází i v zásadních otázkách.

Anarchistický vězeň Giannis Michailidis [někdy je jeho jméno uváděno jako Yannis a příjmení jako Mihailidis] unikl před pár dny z takzvaného venkovského vězení Tyrintha (Tiryns) v Peloponnese. Dne 1. února 2013 byl zatčen po dvojité loupeži, ke které došlo v Velventosu (v oblasti Kozani, v Řecku).

Spolu s anarchisty Nikosem Romanosem, Dimitrisem Politisem a Andreasem-Dimitrisem Bourzoukosem, byli 30. dubna 2013 také zatčeni uprchlí anarchisté Argyris Dalios, Fivos Harisis, Giannis Naxakis a Grigoris Sarafoudis – ne všichni byli odsouzeni za loupeže.

 

Soudruh před útěkem, vykonával trest 16 let a 4 měsíce, uložený rozsudkem, který následoval po soudním procesu ve věci loupeží v Velventos. Kromě toho byl v roce 2015 odsouzen na 15 let za obvinění související s útokem na policii 18. května 2011 v Pefki, kdy během policejní kontroly byli zraněni dva policisté a také anarchista Theofilos Mavropoulos. Ten byl též zatčen. Giannis je také známý jako „lukostřelec Syntagmy“, protože v únoru 2011 byl ve střetech během generální stávky zatčen za to, že lukem a šípem zasáhl policii, která chránila řecký parlament na náměstí Syntagma v Aténách.

Policie podle tisku již incident vyšetřuje.

Dlouhý život pro anarchistu Giannise Michailidise!

.

 

Comments are closed.