17 let od smrti Barry Horna

5.listopadu uplynulo 17let od smrti Barry Horna, aktivisty za práva zvířat a environmentálního bojovníka. Zemřel na bezprostřední následky mnoha hladovek, které držel v anglickém žaláři. Zde byl uvězněn za údajné útoky na kožešnictví. Vykonával jeden z nejdelších „trestů“ udělený britskými soudy za podobné aktivity.

Barry se dostal do širšího povědomí již v roce 1988, kdy se pokusil o záchranu delfína Rockyho, drženého v zajetí jednoho delfinária více než dvacet let. I když se samotná přímá akce na jeho osvobození nezdařila a skupina zachránců byla odhalena a odsouzena (podmíněné tresty), následná kampaň za Rockyho osvobození byla úspěšná. V současnosti se v Spojeném království nenachází žádný zajatý delfín. A to je bezesporu i díky Barryho přímé akci.
Poté následovalo ještě několik trestních stíhání a trestů pro Barryho za jeho aktivity. V té době se již otevřeně hlásil k neformální struktuře ochránců zvířat ALF. Jeho život byl naplněn bojem za svobodu a život. I když byl držen ve vězení, nepřestával bojovat. Od svého posledního uvěznění v roce1997 držel celou řadu hladovek. A jejich následkům nakonec i podlehl.

NIKDY NEZAPOMENEME!

NIKDY NEPOLEVÍME V NAŠEM BOJI!

ZA SVOBODU! ZA ŽIVOT! ZA ANARCHII!

Comments are closed.