Svobodu pro Hichama a všechny migranty/tky (převzato)

Převzato z webu ABC bez jakýchkoliv obsahových úprav.Děkujeme za překlad a slohové úpravy.

Hicham je migrant ze severní Afriky, žijící v Aténách. Je členem squaterské komunity Exarchie. Hischam byl zatčen v červnu tohoto roku na ulici během policejní kontroly. Od té doby byl držen v cele na policejní stanici Kallidromiou.

 

Hicham, který je odborovým organizátorem a součástí iniciativy neregistrovaných uprchlíků, byl během prvních deseti dnů zcela izolován a byl mu odepřen jakýkoli kontakt s vnějším světem, včetně manželky a dítěte. Stejně jako mnoho migrantů nemá pravidelný přístup k návštěvám, žádné právní poradenství, žádný překlad, žádné informace o svém případu a budoucnosti. Místo toho se setkává s neustálým ponižováním, násilím a psychickým mučením ze strany represivních, rasistických orgánů státu. Podmínky v těchto policejních celách jsou nelidské. Jsou to díry, které jsou určeny k rozdrcení vězně, což vede k těžké depresi a duševním onemocněním. Odmítání jakýchkoli informací o délce zadržení znamená mučení. Ačkoli Hicham má právní dokumenty v Belgii, je chycen v pasti státního soudního systému.

Státní fašistická politika se v plné míře rozvíjí do protimigrantské podoby. Oni jsou obětními beránky, zbaveni veškeré důstojnosti. Rozsah je mezinárodní a hranice Evropy jsou nyní válečnými liniemi. Každodenní zabíjení, mučení, masové uvěznění a deportace se staly běznými. Nové koncentrační tábory jsou plánovány bez ohledu na lidské potřeby.

Hichamův případ je jen jedním příkladem z tisíců migrantů a uprchlíků uvězněných v administrativní vazbě po celé zemi. Jediný důvod je, že nemají správné doklady! To je fašistická povaha systému, který kategorizuje a kriminalizuje lidi, aby je využil. Pouze solidarita může tyto lidi zviditelnit, aby jejich případy byly známé. K tomu dochází v Exarchii v době, kdy stát provádí plán úplné kontroly a podmanění tohoto sousedství, protože je to sousedství odporu!

Obnovené policejní zásahy se staly každodenní realitou. Mnoho uprchlíků a členů našich squatterských komunit bylo zbito a zadrženo. Exarchie je a měla by zůstat místem přímé politické akce, sebeorganizací utlačovaných, místem rozmanitosti a svobody. Přistěhovalce a vězněné můžeme komunitně podporovat prostřednictvím jednotné akce proti státu.

Solidarita je naše zbraň a náš klíč.

Kolektivy a jednotlivci z New Babylon, Gare, Rosa de Foc, obyvatelé squatů Koukaki, Clandestina a dalších squatů Exarchie

zdroj ABC

 

Comments are closed.