Hambašské obránce a obránkyně přišlo podpořit přes 400 lidí

10.prosince přilákala “procházka” Hambašským lesem přes 400 lidí. To ukazuje  vlnu podpory, která se neomezuje na region tzv. Německa, ale přichází z celého světa. A to právě ve chvíly, kdy se obhájci plundrování lesa, již nedokáží nebo nechtějí skrývat za účelová tvrzení o opouštění těžby uhlí vzhledem k jeho dopadům na klima. Místo toho se v zájmu RWE, snaží přesměrovat pozornost a ospravedlnit velkou policejní akci směřující k likvidaci odporu obránců a obránkyň  Hambi tím, že hovoří o jejich údajném extremismu a násilném chování.

Není žádnou novinkou snaha o kriminalizaci celého hnutí proti klimatické změně a ostatních environmentalních skupin, které využívají takové “nepříjemné taktiky”, jako jsou blokády silnic, blokování zařízení na ničení planety  a mnoho dalších metod. Mnoho příznivců z okolí i z daleka si uvědomilo, že je to možná jedna z posledních šancí, kdy je ještě možné vidět světově unikátní  Hambacher Forest v jeho současné podobě.  Vyjádřili aktivistům a aktivistkám svoji upřímnou vděčnost tím, že s nimi sdíleli domácí  koláče, spoustu různých potravin, teplého oblečení a dalších zásob.  Neozbrojení “extrémisté”, obklopeni stovkami ozbrojených policajtů přicházejících do Hambachu, aby pomohli RWE vytvořit reálnou klimatickou nestabilitu. Logika tak typická pro kapitalismus.

 


Zvláštní poděkování patří i nejstarší  93leté účastníci “procházky”, která přinesla pletené  rukavice a čepici jako  dárek pro obránce/kyně starého Hambašského lesa: VIELEN DANKE!

[ Text čerpá informace z článku od Enough Is Enough! ]
 +++

 

Waldbewohner im Hambacher Forst

Die Hambacher Forst Besetzung kämpft seit Jahren für den Erhalt des Hambacher Forst. Viele der AktivistInnen leben in Bäumhäusern

Julkaissut goove Maanantaina 11. joulukuuta 2017

 

Comments are closed.