Společně proti fašismu! 20.1. / Ostrava (pochod k uctění památky J.Kučery)

Bude tomu už deset let co v Příbrami, v ulici Čs. armády, 18. ledna asi hodinu před půlnocí bodl 20letý neonacista Jiří Fous do oblasti třísel a zad o dva roky mladšího Jana Kučeru. Útoku předcházely provokace a hajlování ze strany skupiny místních mladých neonacistů, k níž Jiří Fous náležel. Honzovi kamarádi se snažili zastavit krvácení ze stehenní tepny a čekali na příjezd sanitky. Teprve pak se ukázalo, že má bodné zranění i na zádech. Honza silně krvácel a po chvíli upadl do bezvědomí. Po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče jej záchranka převezla na anesteziologicko-resuscitační oddělení příbramské nemocnice, kde v neděli ráno svému zranění podlehl.

Ostravská anarchistická federace a Antifašistická akce Ostrava si  úmrtí Honzy Kučery připomene nejen vzpomínkovým koncertem, ale i pochodem.

Ten se bude konat v 16:00 a povede od oblouku v Porubě, kde končí ulice nábřeží Svazu protifašistických bojovníků k místu konání vzpomínkového koncertu

 

Annonce pořadelského kolektivu..

perexbigV sobotu 20.1.2018 uplyne přesně deset let od smrti našeho kamaráda Honzy Kučery, který podlehl zákeřnému útoku ze strany neonacisty Jiřího Fouse. Fakt, že vrahem byl Rom a obětí antifašistický skinhead nám ukazuje, že problém není v barvě pleti, ale v rasistické ideologii, která vede k násilí a smrti.

Obětí nácků se může stát každý. Stačí být zrovna ve špatnou dobu na špatném místě. Nenechme se zmást jejich novou taktikou, kdy vyměnili bombry a kanady za saka a kravaty. Ideologie, na jejímž konci jsou mrtví, zůstává stejná.

Ostravská anarchistická federace a Antifašistická akce Ostrava si letos úmrtí Honzy Kučery připomene nejen vzpomínkovým koncertem, ale i pochodem. Ten se koná v 16:00 a povede od oblouku v Porubě, kde končí ulice nábřeží Svazu protifašistických bojovníků k místu konání vzpomínkového koncertu. Koncert pak začíná v 18:00 v klubu Chlív a mezi kapelami se představí například slovenská kapela Rozpor nebo polští Bunkier a další.

Neváhejte nám pomoct s propagací.

—————————————————————————————-

KONCERT – 18:00, klub Chlív
ROZPOR, BUNKIER, NON PRESIDENT, KOITU_SS, LIHOVÝ MILICE, I LOVE 69 POPGEJŮ

Událost: https://www.facebook.com/events/1459808654073545/

+++

 

Comments are closed.