Billy, Costa a Silvia byli osvobozeni před italskými soudy

Před několika dny rozhodl nejvyšší italský soud v Turíně v  procesu  italského státu proti ekoanarchistům  Billymu, Costovi a Silvii. Konečný “verdikt” soudu potvrdil “nepříslušnost při výkonu soudní příslušnosti”, jak již bylo rozhodnuto v prvním stupni a v odvolání. Podle italského “práva” nelze dvakrát obžalovat za stejný čin a pokud již jednou byli odsouzeni ve Švýcarsku, je jednou provždy tato záležitost před italskými soudy uzavřena.

 

 

 

 

 

Billy, Costa a Silvia byli původně odsouzeni na několik let za to, že “údajně” plánovali útok namířený proti  centru výzkumu nanotechnologií IBM v Curychu. Po věznění ve Švýcarsku je obvinila i italská prokuratůra podle článku 110 italského trestního zákoníku, který se používá k potrestání trestných činů zločinného spolčení. Obzvláště je vinili z toho, že se společně spikli, aby naplánovali akci v Itálii, že neoprávněně získali materiály potřebné pro shromáždění a přípravu výbušných zařízení a že tyto prostředky pašovali mezi italskou a švýcarskou hranicí. 

Už od samého počátku se jednalo o jednoznačnou perzekuci ze strany italských represivních složek. I samotní soudci upozorňovali na nemožnost dvojího trestu za jeden čin. Italská prokuratůra přesto použila všech možných i nemožných argumentů ve snaze je odsoudit a uvěznit.

Více o případu se můžete dočíst třeba na rozcestníku Contra Info

Comments are closed.