Antifašistická mobilizácia 11.11. / “Bratislava blokuje”

Do Bratislavy se 11. listopadu chystají fašisté a xenofóbové (a to nejen z regionu Slovenska) na tzv. “Velký pochod proti přerozdělování utečenců”. Antifašistky a antifašisté nezůstanou ani tentokrát k této propagaci nenávisti a nesnášenlivosti lhostejní. Volná komunita VAP se připojuje k výzvě  k akcím proti této fašistické provokaci.

Proti fašismu!  Proti rasismu!  Proti sexismu!

Prohlášení pořadatelů:

Na 11. novembra zvolali krajne-pravicové hovädá takzvaný “Veľký pochod proti prerozdeleniu utečencov”. V Bratislave sa tak opäť raz zíde koncentrovaný primitivizmus a fašisti opäť vylezú zo svojich dier.

Do ulíc prinesieme ideu solidarity bez hraníc a nenecháme ich šíriť rasistickú nenávisť. Postavíme sa im priamo do cesty. Pridajte sa k nám aj vy. Žiadny priestor fašizmu a nacionalizmu!

Viac info už čoskoro tu na facebooku a na webe http://bratislavabeznackov.org/

“Problémy generované súčasnou “migračnou krízou”, ktoré ešte zhoršuje migračná panika, patria do kategórie toho najzložitejšieho a najkontroverznejšieho: v nich kategorický mravný imperatív vstupuje do priamej konfrontácie so strachom “z veľkého neznáma”, stelesneným masami cudzincov za bránami. Impulzívny strach vyvolaný pohľadom na cudzincov nesúcich nevyzpytateľné nebezpečenstvo sa púšťa do boja s morálnym nutkaním vyvolaným pohľadom na ľudské utrpenie. Morálka, ktorá sa snaží predčiť vôlu, aby uposlúchla jej príkaz, bude sotva kedy stáť pred väčšou výzvou – a úloha vôle, ktorá si zapcháva uši pred príkazmi morálky, bude sotva kedy neznesiteľnejšia.” Zygmunt Bauman – Cudzinci pred bránami

 

 

Comments are closed.