Anarchokomunista Theofil T. je na svobodě !

V roce 2012 byl odsouzen 34-letý anarchokomunista Theofil T. k pětadvaceti letům vězení za udajné  vyloupení banky a vraždu taxikáře na řeckém ostrově Paros v srpnu téhož roku.  Odvolací soud v Aténách ho zprostil všech obvinění a propustil na svobodu.

 

Soud “rozhodl”, že se nepodařilo prokázat nejenom zmiňované činy loupeže a vraždy. Stejně tak členství v CCF, přípravy bombových útoků a dalších smyšleností. Policie a státní zastupitelství se snažilo vykreslit Theofila jako násilného ideologa a teroristu. Veškeré důkazy vycházely z “anonymního udání” a DNA získané podivným způsobem. Ani svědci z banky ho nebyli schopni identifikovat. Podle tvrzení Theofila a jeho přátel se jednalo o mstu řeckých bezpečnostních složek za jeho politické postoje a  přátelství s Kostasem S., který byl zatčen v prosinci 2010 a obviněn z členství v CCF. Obviňování z členství v CCF  se vůbec stálo oblíbeným nástrojem řeckých represivních složek. Podobně jako v Čechách členství v SRB. Hodně špinavou práci odvedla v T. případu i korporátní media. Vykreslování jeho osoby jako nelítostného cynického vraha bylo asi nejběžnější mediální zkratkou. Theofilovo propuštění bohužel nepřináší nějakou podstatnější změnu v trendu perzekuce vedené proti dalším anarchistům a anarchistkám v regionu Řecka. Je více než patrné, že za vším stojí snaha vládní levicové strany SYRIZA, uklidňovat své “politické partnery” na pravici a jednoznačně se distancovat od anarchismu.

Theofil na otázku zda je nevinný odpověděl: „Dopustil jsem se “zločinu” většího než všechny ostatní dohromady. Jsem anarchista.“

(zdr.alz)

Comments are closed.