FUCK NATO! Už sedmnáct let ČR v …

Fuck-NATO

 

Smutné výročí vstupu ČR do NATO…….

Zjistit počty obětí politiky smrti uplatňované NATO od jeho vzniku je téměř nemožné. Bezesporu se jedná o miliony obětí. Jen podle zprávy organizace Lékaři proti jaderné válce, která v roce 1985 získala Nobelovu cenu za mír, ve spolupráci s Lékaři za sociální spravedlnost a Lékaři za globální přežití publikovala studii, podle níž si válčení v Iráku, Afghánistánu a Pákistánu přímo či nepřímo vyžádalo životy přinejmenším 1,3 milionu lidí. Milion ztracených lidských životů připadá na Irák, asi 220 tisíc na Afghánistán a přibližně 80 tisíc na Pákistán. Nové údaje přicházejí poté, co OSN označila loňský rok v Afghánistánu pro tamní obyvatele za nejkrvavější od roku 2009, kdy se vůbec začaly počítat oběti z řad civilistů.

Studie přitom nezahrnuje oběti vojenských útoků USA (a jejich spojenců z NATO či Arabského poloostrova) v Libyi, Somálsku, Sýrii či v Jemenu, což značí, že skutečný počet lidí, které americká armáda spolu se svými spojenci zabila v letech po 11. září 2001 je mnohem vyšší, odhadem přes dva miliony. Autoři studie, která se opírá o údaje OSN, jednotlivých vlád či řady nevládních organizací, upozorňují, že do svých dat nezanesli ani mrtvé mezi asi třemi miliony Iráčanů, kteří před válkou ze svých domovů uprchli do sousedních zemí (zdr.lit.noviny).

Spoluodpovědnost za všechny tyto oběti je samozřejmě na bedrech všech států. Členské státy NATO mají svůj podíl jednoznačně největšší.

 

 NATO_letak

yyy

11188202_694687283990867_5245889226146063566_n

Comments are closed.