31.10. – sobota – “Antifenix – benefit” (Poznaň, Polsko)

Sobota, 31.10., squat Rozbrat, Poznaň

Pozvánka na benefiční akci na podporu skupiny Antifénix a našich vězněných přátel. Benefit se odbude na legendárním squatu Rozbrat v polské Poznani.

Rozbrat je součástí Poznaně již 21 let a ve městě má své pevné místo. Mimo jiné i díky Rozbratu a jeho obyvatelům je ve městě velmi aktivní místní skupina anarchistické federace. Působí zde anarchosyndikalistický odbor OZZ Inicjatywa Pracownicza, mimo jiné zastupující dělníky z továrny Apple a blízce spolupracující s německými kolegy, kteří zastupují zaměstnance Apple zase v německé továrně.

Dále je zde velmi silné hnutí za práva bytových nájemníků, které je v mnoha případech úspěšné a dokáže společnost upozorňovat na problémy, které vznikají na trhu s nemovitostmi. Z míst, která vznikla za velké podpory Rozbratu jmenujme například anarchistickou kavárnu Zemsta, která funguje pro širší veřejnost, nebo nedávno zaniklý skvot Od:zysk, který fungoval tři roky přímo na hlavním náměstí města.

Z aktivit, které fungují přímo na squatu jsou nejviditelnější vydavatelství Bractwo Trójka, sekce polského anarchistického kříže, místní skupina Food Not Bombs, cyklodílna nebo rozsáhlá knihovna, ve které jsou i raritní kousky v češtině, převážně z devadesátých let. Dále také tělocvična Freedom Fighters gym pro tréninky Muay Thai, pravidelné cvičení jógy nebo zkoušky místní Samby.
Akce se koná v sobotu 31.10. ve večerních hodinách.

událost: https://www.facebook.com/events/1695607890684114/ + https://radar.squat.net/cs/event/poznan/rozbrat/2015-10-31/antifenix-benefit

odkazy:
http://www.rozbrat.org/
http://www.ozzip.pl/
http://www.wsl-poznan.pl/
https://www.facebook.com/zemsta.fredry5
https://www.facebook.com/odzysksquat
http://www.bractwotrojka.pl/
http://www.ack.most.org.pl/

Comments are closed.