Pozvánka: Respect Life – “Respektuj život“ (sobota 26.9.)

Link na fb zde.

 Scroll down for English.
—————————————————————————-

Respect Life – “Respektuj život“
Zatím největší kampaň aktivistů za práva a osvobození zviřat, která trvá osm měsíců a vyvrcholí 26. září 2015. Synchronizované virtuální a fyzické akce se budou konat ve více než 70 městech světa a jejich cílem je propagovat hlavní ethos hnutí 269 za život (269 for Life). Ukončit utrpení a vykorisťování zvířat pod nadvládou člověka, druhová rovnost, život respektující ostatní cítící bytosti a etické veganství.

Zapojit se mohou všichni soucitní lidé a organizace za práva zvířat. Respect Life může být demonstrace, protest, shromáždění, veřejný branding či přímá akce, nebo umělecké představení, vyjádření. Jedinou podmínkou je, aby akce vysílala poselství Respektuj život!

Kampaň Respect Life stojí za všemi nelidskými druhy, zvířaty zotročenými a vykorisťovanými lidmi. Zahrnuje každý průmysl a oblast, ve kterých jsou zvířata využívána pro zisk. Jsme proti speciesizmu – druhové nadřazenosti a diskriminaci.

“Zvířata jsou na světě z vlastných dúvodů, ne aby sloužili lidem – tak jako se černí nerodí pro bílé a ženy pro muže,” Alice Walker. Každá iniciativa, která má takové cíle a přesvědčení a chce ho spolu s námi prezentovat virtuálně či fyzickou akcí 26.9., je vítána.

Tak jako jsme se sjednotili za 269 Czech republic s ostatnými národními hnutími, chceme se sjednotit i v rámci České republiky spoločně za práva a osvobození zvířat.

„Všichni jsme 269“ a „Osvoboďme 269“ jsou hlavní myšlenky hnutí za absolutní osvobození zvířat. Každý může byť degradován na číslo a produkt, všichni jsme cítící bytosti, bez ohledu na živočíšný druh. 269 považuje veganství za jediný etický a ekologicky udržitelný životní styl.

Bolest je bolest, strach je strach, utrpení je utrpení. Postavme se spolu za cítící bytosti, bok po boku, sjednoťme se v jeden hlas. Respect Life 26. září!

Kdo je “269?”

“269” je tele, které se narodilo na izraelské mléčné farmě. Jeho život byl zachráněn pár dní před jeho plánovaným zabitím.
2. října 2012, v den oslav „Světového dne hospodářských zvířat“, uspořádali aktivisté na Rabin Square v centru Tel-Avivu akt solidarity a empatie s týranými zvířaty, která využívá lidská rasa.
Cílem události bylo vzbudit empatii vůči nejvíce utlačovanému sektoru naší společnosti a vyvolat
otázku, jak hluboce se naše společnost odloučila od postihů týrání zvířat.
Aktivisté se nechali označit stejným způsobem, jakým jsou označována zvířata po celém světě.
Číslo 269, které bylo vypáleno do jejich kůže, bylo číslo určené pro tele, na které narazili na jedné z mléčných farem.
“Tento anonymní býček bude navždy zvěčněn na našich tělech a doufáme, že toto poselství solidarity přinese nový pohled na nelidská zvířata. Žádné zvíře by nemělo být využíváno k uspokojení sobeckých potřeb a přání lidí, a proto jsme se rozhodli použít metodu tomuto průmyslu vlastní – objektivizaci živých bytostí jako symbolický prostředek tlumočící naší myšlenku.“

Každý rok je na celém světě více než 150 miliard zvířat zabito kvůli lidskému sobectví, nevědomosti a chamtivosti. Toto šílenství musí skončit a skončí dne, kdy se lidstvo konečně probudí a pochopí, že dokonce i ti bezejmenní cítí bolest a chtějí být svobodní tak jako my lidé.

“Bez boje není pokroku. Ti, kteří tvrdí, že preferují svobodu, a přitom odmítají nepokoje, jsou lidé, kteří
chtějí déšť bez hromu a blesku. Chtějí oceán bez hluku jeho vod. Moc nikdy neustoupí bez požadavku. Nikdy neustoupila a nikdy neustoupí.” (Frederick Douglass, abolicionista, 1818-1895)

—————————————————————————-
ENGLISH:

Respect Life is a campaign that will take place over the next 8 months, culminating in an event on the 26 September 2015.

Currently, there are 25 countries participating. The purpose of this event/campaign is to promote the ethos of the 269 movement – which is to bring animal liberation to the forefront of human consciousness and commit to do our part in bringing an end to the animal holocaust. We also wish to raise awareness about veganism, and all its benefits.

The event may be any form of demonstration, protest, rally, branding event, direct action, performance art, etc – As long as it conveys the message: Respect Life. You may even have a Vegan Day after the actual protest/event to promote veganism and to further educate about the plight of all non-human animals.

The Respect Life Campaign represents ALL non-human animals enslaved and exploited by humans. This covers all industries where animals are used for profit. We encourage all 269 groups, around the world to reach out to their local animal liberation groups and stand together as one voice on this day. We aim to stand in solidarity with activists from around the globe to speak up for the abused and the exploited.

“The animals of the world exist for their own reasons. They were not made for humans any more than black people were made for white, or women created for men.” Alice Walker

WHO IS 269?

On October 2nd 2012 on the World Farm Animals Day, on Rabin Square in Tel Aviv, Israel, animal rights activists performed a symbolic act of solidarity and empathy towards animals abused and exploited under human domination – they were branded with hot iron in the shape of number 269 of an anonymous calf in a meat factory. As millions before him, this calf was a mere numbered product in the animal farming industry. The male calf was later rescued, which only emphasized he main ideas of 269 for Life movement.

From Israel, the idea of species equality, empathy and compassion spread across the world – to Netherlands, France, Czech Republic, South Africa, but also many other countries. The movements focus on campaigns for animal rights, protests, public events of branding – either with hot iron or tattoos – live exposures of animal factory farms in the context of respective countries as well as synchronized virtual campaigns aimed at changing the general societal perceptions of animals and the impact of humans on them.

„We are all 269“ and „Free 269“ are the main ideas of the movement for absolute animal liberation. Anyone could be branded a number and be degraded into a mere product, we are all sentient beings, regardless of animal species. 269 considers veganism the only ethical and ecologically sustainable lifestyle.

Comments are closed.