Antifenix: Fotoreport ze solidárních akcí ve Švédsku

Převzato z antifenix.noblogs.org:

Děkujeme švédským kamarádům a kamarádkám za vyjádřenou solidaritu. Report z akcí je obohacený několika fotografiemi.

Embassy_clean

V sobotu 22. srpna na Anarchistickém bookfairu ve Stockholmu proběhla prezentace týkající se anti-autoritářského hnutí v České republice, operace Fénix, jejího dopadu na aktivisty a aktivistky, a kampaně AntiFénix. Na místě byl nainstalován benefiční infostánek, kde se rozdávaly informační materiály, ziny, benefiční trička, a také výborný dort. Vše bylo zdarma nebo za dobrovolný příspěvek. Chtěli bychom vyjádřit velké díky všem, kteří se přišli zúčastnit prezentace, diskutovat, číst, rozšířit si vědomosti, kteří nabídli solidární podporu.

Po bookfairu, v úterý 25. sprna, následovala malá demonstrace u české ambasády v solidaritě se zadrženými a vystupující proti celé operaci Fénix. Bylo příjemné, že i přes velice krátkou upoutávku na akci dorazilo tolik lidí. Na demonstraci zazněl megafonem proslov. Kromě informací o Fénixu jsme zakřičeli slogany v českém jazyce. Po chvíli někdo z ambasády vyšel ven, aby se zeptal, proč jsme přišli, proč se zajímáme o politické vězně a proč nejdeme někam jinam.
Lidé z ambasády byli rozzlobení, že blokujeme vchod. Ale po nějaké době už tam mnoho lidí nechodilo, a tak jsme místo asi po hodině opustili.
Chtěli bychom poslat pozdravy našim kamarádům, kteří byli okradeni o svou svobodu: „Nejste sami a nezapomněli jsme na vás!“

Během téhož odpoledne proběhla ještě jedna solidární demonstrace, před ruskou ambasádou.  Důvodem byli nově odsouzení lidé z Krymu, mezi kterými byl také anarchista a filmový producent.

Kampen fortsätter.fair_clean bord_clean flyerclean groundcleanpatches_clean tourismcleannamesclean crimeanclean

Comments are closed.